Sfinks porozumiał się z bankami w sprawie restrukturyzacji zadłużenia

Sfinks Polska podpisał ostateczne porozumienie z bankami ING BSK, PKO BP i Raiffeisen w sprawie restrukturyzacji zadłużenia - podała spółka w komunikacie.

Sfinks Polska podpisał ostateczne porozumienie z bankami ING BSK, PKO BP i Raiffeisen w sprawie restrukturyzacji zadłużenia - podała spółka w komunikacie.

- Zgodnie z określonymi w porozumieniu wstępnym zasadami restrukturyzacji zadłużenia Sfinks w ING, PKO i Raiffeisen, wysokość kapitału pozyskanego z subskrypcji akcji serii J spowodowała wejście w życie drugiego wariantu spłaty całkowitego zadłużenia wobec Banków wierzycieli, przewidującego zmianę warunków obsługi wierzytelności przez Sfinks wobec każdego z Banków - napisano w komunikacie.

Zgodnie z porozumieniem ostatecznym Sfinks ma nie później niż do 30 września 2011 roku dokonać spłaty 65 proc. całości wierzytelności Raiffeisen obejmującej kapitał i odsetki. Pozostała część zadłużenia ma zostać umorzona przez Raiffeisen.

Reklama

- Na dzień zawarcia porozumienia ostatecznego Raiffeisen posiada wobec Sfinks wierzytelność w wysokości 8,3 mln kapitału i 0,4 mln odsetek - podano w komunikacie.

Odsetki od wierzytelności wobec ING i PKO BP naliczone od 1 października 2010 roku do dnia 31 lipca 2011 roku, Sfinks ma spłacić w sześciu równych miesięcznych ratach płatnych na rzecz każdego z Banków w terminie poczynając od 31 lipca 2011 roku. Spłata kwot należności głównych każdego z banków została zawieszona na okres 36 miesięcy od dnia 31 sierpnia 2011 r.

- Po upływie okresu karencji, tj. począwszy od 31 sierpnia 2014 r. Sfinks rozpocznie obsługę rat kapitałowo - odsetkowych - napisano w komunikacie.

Dodatkowo zgodnie z postanowieniami porozumienia w okresie jego realizacji do rady nadzorczej Sfinksa wejdą dwaj przedstawiciele banków.

***

- Sfinks zamierza otworzyć w tym roku pomiędzy 20 a 30 nowych restauracji - powiedziała w środę dziennikarzom Mariola Krawiec-Rzeszotek, wiceprezes spółki.

- W tym roku otworzymy na pewno powyżej 20 restauracji, do 30 - powiedziała wiceprezes.

W I półroczu 2011 roku Sfinks uruchomił 10 nowych lokalizacji, a do końca sierpnia kolejne trzy.

Wiceprezes poinformowała, że na przełomie września i października otwarte mają być dwie lokalizacje, a kolejnych pięć jest w przygotowaniu.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »