Reklama

Śląskie Zakłady Armatury Przemysłowej na sprzedaż

Ministerstwo Skarbu Państwa zaprosiło inwestorów do negocjacji w sprawie kupna udziałów Śląskich Zakładów Armatury Przemysłowej Armak z Sosnowca. Inwestorzy mają czas na składanie ofert do 23 września.

Skarb Państwa ma 100 proc. udziałów spółki. Resort wystawi na sprzedaż walory stanowiące ponad 94 proc. kapitału zakładowego przedsiębiorstwa. Uprawnionym pracownikom przysługuje prawo do 15 proc. akcji zakładów.

Negocjacje z inwestorami mają dotyczyć głównie ceny za sprzedawany pakiet, ale także zobowiązań inwestycyjnych i związanych z ochroną interesów pracowniczych. Śląska firma specjalizuje się m.in. w produkcji zaworów bezpieczeństwa, zaworów elektromagnetycznych oraz armatury zaporowej.

Wyroby spółki są stosowane m.in. w branży: energetycznej, ciepłowniczej, petrochemicznej i spożywczej. Trafiają również na rynki zagraniczne, w tym do Niemiec, Francji, Austrii oraz na Litwę. Spółka planuje rozszerzyć sprzedaż m.in. do Portugalii, Hiszpanii, Bułgarii, Holandii i Chin.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »