Reklama

Sobet zakończył emisję akcji

Sobet S.A., notowana na NewConnect spółka z branży budownictwa infrastrukturalnego, zakończyła subskrypcję na akcje serii D z prawem poboru.

Sobet S.A., notowana na NewConnect spółka z branży budownictwa infrastrukturalnego, zakończyła subskrypcję na akcje serii D z prawem poboru.

Spółka zaoferowała inwestorom 3.492.500 akcji po cenie emisyjnej 1 zł. Z emisji Sobet pozyskał 3,5 mln zł, które przeznaczy na kapitał obrotowy. W ten sposób spółka chce zwiększyć ilość realizowanych kontraktów, które wymagają odpowiednich zabezpieczeń finansowych. Oferującym podczas emisji był Dom Maklerski WDM S.A.

- Zainteresowanie inwestorów naszą emisją było na tyle duże, że musieliśmy zredukować zapisy o 97,43 proc. Obecny rok jest dla nas bardzo udany pod względem wartości kontraktów, które podpisaliśmy. Na ten moment jest to ponad 85 mln zł. Już teraz mamy zakontraktowany portfel zamówień na 2011 rok na 50 mln zł. Na pewno przyczyniło się to do zainteresowania Inwestorów naszą spółką. Dzięki pozyskanym środkom będziemy mogli zwiększyć ilość frontów robót, będziemy także dysponować większą kwotą kapitału obrotowego, co wpłynie na zwiększenie naszych szans w trudniejszych przetargach. Jednocześnie rynek budowlany stopniowo rośnie, więc pozyskany z emisji kapitał pomoże nam w zaspokojeniu stale rosnącego popytu w branży - mówi Piotr Czajkowski, prezes spółki.

Reklama

Nowa umowa dla Sobetu

Spółka podpisała umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych i Mostowych S.A. w Kędzierzynie-Koźlu, której przedmiotem jest wykonanie materacy gabionowych oraz umocnienia geokratą skarpy ochronnej w ramach inwestycji "Budowa odcinka autostrady A-1 od węzła 'Sośnica' do węzła 'Maciejów'". Na zakończenie prac Sobet ma czas do 5 listopada 2011 roku.

- Wartość umowy ustaliliśmy na 1,47 mln złotych, z zastrzeżeniem, że ostateczna wysokość wynagrodzenia może wynieść do 1,62 mln zł. Wynika to ze złożoności projektu, który może wymagać dodatkowych robót. To już nasz siedemnasty znaczący kontrakt w tym roku, a trzeci w samym czwartym kwartale 2010 roku. Zdobywamy stale nowe zlecenia i bierzemy udział w ciekawych dla nas przetargach - tłumaczy Piotr Czajkowski. - To kolejny kontrakt Sobet dotyczący autostrady A-1. Obecnie ogłaszanych jest wiele przetargów związanych z budową dróg i autostrad. Znaczna ilość prac jest już w toku, a perspektywy rozwoju tej branży budownictwa w Polsce są jeszcze większe. Dlatego prowadzimy teraz równolegle negocjacje z kilkoma dużymi podmiotami w celu pozyskania kontraktów z tego zakresu - dodaje Czajkowski.

Wyniki finansowe

W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku, w III kwartale br. Sobet znacznie poprawił wyniki finansowe. Zysk netto wzrósł o 430%, a marża netto z 0,3% do 2,4%. W ujęciu narastającym, po dziewięciu miesiącach Sobet zwiększył zysk netto o blisko 200 procent, natomiast poziom przychodów o 17 procent.

- Poczyniliśmy wiele starań, aby obniżyć koszty działalności, co przyniosło widoczne efekty. W najbliższym czasie struktura bilansu ulegnie znacznej poprawie. Dzięki sukcesowi emisji akcji serii D zwiększymy udział kapitału własnego w sumie pasywów, co wpłynie na relatywne zmniejszenie kosztów finansowych. Na szóstego grudnia zwołaliśmy Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie. Przedmiotem jego obrad będzie zmiana statutu upoważniająca Zarząd do podwyższania kapitału zakładowego. Jeśli uchwały zostaną podjęte w treści zgodnej z projektami, cena emisyjna akcji będzie wynosić nie mniej niż 1,40 zł. Mamy już chętnego na zakup 3,5 mln akcji po tej cenie. Jest nim fundusz inwestycyjny Rubicon Partners NFI S.A. Głęboko wierzę, iż działania te spowodują wzrost wartości spółki - mówi prezes.

Sprawdź bieżące informacje z rynku pierwotnego GPW w Biznes INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »