Reklama

Sonel liczy na zdecydowanie lepsze wyniki

Sonel spodziewa sie, że pozytywne tendencje w wynikach spółki będą kontynowane w IV kw. Spółka liczy na zdecydowaną poprawę wyników w 2011 r. Na wypłatę dywidendy spółka może przeznaczyć nawet cały zysk za 2010 r. - poinformował prezes spółki Krzysztof Wieczorkowski.

"W wynikach III kw. była kontynuowana tendencja wzrostowa i spodziewamy się, że będzie ona kontynuowana również w ostatnim kwartale roku" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Wieczorkowski.

Reklama

"Obecnie oceniam rynek jako bardzo stabilny i myślę, że nasze zamierzenia na ten rok są niezagrożone" - dodał.

Po III kw. zysk netto Sonela wzrósł do 3,3 mln zł z 1,8 mln zł w analogicznym okresie 2009 r., zysk operacyjny wzrósł w tym czasie do 3,3 mln zł z 2,3 mln zł, a przychody do 24,8 mln zł z 19,2 mln zł.

Prezes optymistycznie ocenia perspektywy spółki na 2011 r.

"Dzięki nowym produktom i działaniom marketingowym liczymy na zdecydowanie lepsze wyniki w przyszłym roku" - powiedział.

"Wzrost sprzedaży powinien odbyć się bez istotnego wzrostu zatrudnienia, dlatego liczymy na poprawę rentowności" - dodał.

Sonel sukcesywnie wprowadza na rynek nowe produkty. Do końca 2011 r. ma wprowadzić na rynek około 20 takich urządzeń.

Producent mierników prowadzi aktywne działania zmierzające do zwiększenia sprzedaży eksportowej.

"Spodziewamy się, że udział eksportu w przyszłorocznych przychodach się nie zmienia, ponieważ równocześnie ze wzrostem sprzedaży eksportowej, spodziewamy się wysokiego, kilkudziesięcioprocentowego wzrostu sprzedaży na rynku krajowym" - powiedział prezes.

Sonel z 3,11 mn zł zysku wypracowanego w 2009 r. na dywidendę przeznaczył 1,59 mln zł co dało 0,12 zł na akcję.

Spółka wypłaci też dywidendę z zysku za 2010 r.

"Będę rekomendował wypłatę dywidendy, nie wydaje mi się, żebyśmy mieli jakieś ograniczenia w tym zakresie, więc nie wykluczam, że na wypłatę możemy przeznaczyć nawet cały zysk za ten rok" - powiedział Wieczorkowski.

Dowiedz się więcej na temat: cały | R. | Wieczorkowski | lepsze | dywidenda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »