Reklama

StockWatch rekomenduje SARE

Analitycy StockWatch.pl zaktualizował raport dotyczący SARE SA. Zwrócono uwagę na rekordowe wyniki za 2015 rok, wysokie przepływy operacyjne w 2015 r. (3,23 mln zł) oraz cenę rynkową akcji znacznie poniżej wyceny specjalistów. Opublikowane wyniki za IV kwartał okazały się nieznacznie niższe od zakładanych przez nas w modelu, co poskutkowało korektą wyceny z 34 do 32 zł na akcję.

Marcin Osiecki, analityk Stockwatch, prognozuje, że w 2016 roku zysk netto wyniesie 4,8 mln zł, a przychody sięgną 48 mln złotych. W swoich prognozach zakłada dalszy dynamiczny rozwój organiczny Grupy SARE, który przełoży się nie tylko na wzrost przychodów, ale także wyższą rentowność.

Reklama

Wszystkie te czynniki, według analityka składają się na potencjał wzrostu akcji SARE.

- Opinia o potencjale do wzrostu, wypowiadana przez niezależnego eksperta to zarówno doskonałą nagroda za pracę, jaką wkładamy w rozwój firmy, jak i motywacja do dalszego działania. Kolejne rekordowe wyniki to zasługa całego zespołu.

Dokładamy wszelkich starań by utrzymać tak wysoką dynamikę wzrostu. Co ważne, osiągnęliśmy skalę działalności, która pozwala nam podnosić rentowność - na co także zwracają uwagę eksperci. - komentuje Tomasz Pruszczyński, prezes zarządu SARE S.A.

18 marca 2016 roku Grupa SARE opublikowała roczne sprawozdanie finansowe. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 38,26 mln złotych, wobec 25,02 mln złotych w 2014 roku, co oznacza wzrost o 53%. Zysk operacyjny wyniósł 6,25 mln zł, wobec 2,61 mln zł rok wcześniej (wzrost o 87%). Roczny zysk netto wyniósł 3,79 mln zł, co oznacza wzrost o 254% r/

Raport jest subiektywną oceną autora. Zawarte w nim informacje nie mogą być podstawą do podejmowania jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych.

Dowiedz się więcej na temat: rekordowe | R.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »