Reklama

Tanieje miedź na giełdzie w Londynie

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają, to wynik kryzysu zadłużenia w Europie, co pogłębia spowolnienie gospodarcze i doprowadza do spadku popytu na surowce - podali w poniedziałek maklerzy.

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają, to wynik kryzysu zadłużenia w Europie, co pogłębia spowolnienie gospodarcze i doprowadza do spadku popytu na surowce - podali w poniedziałek maklerzy.

Tona miedzi w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie kosztuje 8 tys. 182,00 dol., po spadku notowań o 1,2 proc.

Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na styczeń 2013 r. staniała o 1,1 proc., do 59 tys. 80 juanów (9 tys. 372 dol.).

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na grudzień w transakcjach elektronicznych tanieje o 1,1 proc. i kosztuje 3,7465 dol.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Francois Hollande zapowiedzieli w sobotę w Ludwigsburgu zwarcie szeregów w celu skuteczniejszej walki z kryzysem w Europie; opowiedzieli się też za ściślejszą współpracą krajów strefy euro.

Reklama

Prezydent Francji zastrzegł, że nie powinno się ograniczać integracji tylko do sektorów finansowego i bankowego, lecz należy dążyć do europejskiej unii politycznej i socjalnej. Wyraził przekonanie, że UE przezwycięży nie tylko gospodarczy, lecz także trapiący ją moralny kryzys.

Merkel wezwała do ściślejszej współpracy krajów strefy euro. Rządy eurolandu powinny regularnie spotykać się, by dyskutować o tym, jak osiągnąć szybszy wzrost gospodarczy. Jej zdaniem należy wzmóc presję na kraje znajdujące się w kryzysie, by "solidnie odrobiły na szczeblu narodowym swoją pracę domową".

- Problem zadłużenia w Europie znów jest w centrum uwagi. To negatywnie wpływa na sentyment na rynkach - uważa Huang Zhen, analityk Dadi Futures Co. w Hangzhou.

- Co do Chin, to tu również nie widać poprawy popytu - dodał.

Chińscy producenci i detaliści są mniej optymistyczni niż jeszcze trzy miesiące temu - wynika z opublikowanych w ostatnim czasie badań.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »