Reklama

Tarnów kusi dywidendą

Polityka dywidendowa Tarnowa na najbliższe lata zakłada przeznaczanie na dywidendę od 40 do 60 proc. jednostkowego zysku netto w zależności od polityki inwestycyjnej. ZA Tarnów zakłada pobieranie od spółek zależnych 100 proc. zysków na dywidendę - poinformował na konferencji Jerzy Marciniak, prezes ZA Tarnów.

"Chcielibyśmy w kolejnych latach przeznaczać na dywidendę od 40 do 60 proc. jednostkowego zysku netto w zależności od polityki inwestycyjnej" - powiedział Marciniak.

Reklama

Dodał, że polityka ZA Tarnów zakłada pobieranie od spółek zależnych 100 proc. zysku na dywidendę.

Na pytanie czy reguła ta będzie dotyczyła także ZCH Police odpowiedział: "o ile zarząd Polic nie przedstawi atrakcyjnego programu inwestycyjnego, to chcielibyśmy pobierać 100 proc. zysku na dywidendę".

Marciniak poinformował też, że na koniec przyszłego roku grupa kapitałowa Tarnowa powinna mieć około 2 mld zł na potencjalne inwestycje.

- W 2012 r. przychody grupy Tarnów mogą wzrosnąć do około 6,5 mld zł z około 5 mld zł spodziewanych w 2011 r. - poinformował na konferencji Jerzy Marciniak, prezes ZA Tarnów.

"W przyszłym roku przewidywane przychody grupy Tarnów to około 6,5 mld zł" - powiedział Marciniak."Przychody na koniec tego roku, po włączeniu wyników Polic to około 5 mld zł" - dodał.

Dowiedz się więcej na temat: jerzy | dywidenda | pobieranie | kusza | 100 | Netto

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »