Reklama

TP SA obawia się przekroczenia budżetu

TP SA obawia się przekroczenia budżetu na kolejne przetargi na częstotliwości LTE, co może nastąpić na skutek eskalacji oczekiwań na przychody z tych przetargów - wynika z wypowiedzi dla PAP Piotra Muszyńskiego, wiceprezesa TP.

"Obawiam się przekroczenia budżetu, który spółka zaplanowała na przetargi, choć bardzo bym tego nie chciał. Jeśli wydamy więcej na przetargi na częstotliwości, to pojawia się kwestia skąd pozyskać kapitał na CAPEX w infrastrukturę" - powiedział.

Reklama

Zapytany o możliwość dokonania zmian w założeniach dotyczących budżetu TP SA na przetargi na rezerwację częstotliwości LTE odpowiedział: "Mam nadzieję, że nie zmienią się założenia budżetowe ministra finansów. Nie chciałbym, żeby doszło do eskalacji oczekiwań na przychody z przetargów na pasma częstotliwości LTE".

Urząd Komunikacji Elektronicznej planuje przeprowadzić aukcje częstotliwości z zakresów 800 i 2.600 MHz w drugiej połowie 2013 roku. Częstotliwości z tych zakresów zostaną przeznaczone na rozwój bezprzewodowego szerokopasmowego internetu. Szacuje się, że z aukcji tych częstotliwości budżet państwa może otrzymać 1,5-3 mld zł. Telekomunikacja Polska, która zapowiedziała złożenie ofert na te pasma planuje związane z tym nakłady inwestycyjne na poziomie 1-2 mld zł.

Łączne wpływy do budżetu państwa ze sprzedaży rezerwacji w przetargu na pięć pasm częstotliwości z zakresu 1.800 MHz, którego wyniki zostały ogłoszone 13 lutego, szacowane są na ponad 950 mln zł, tymczasem UKE planowało wcześniej wpływy na poziomie 500-600 mln zł.

"Jeśli chodzi o outsourcing zarządzania siecią stacjonarną, to jesteśmy obecnie w fazie +oportunity study+. Cały czas analizujemy szanse i możliwości. Tam gdzie może to przynieść nam korzyść wchodzimy w takie działania" - powiedział.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »