Reklama

TransRMF-Plus wezwał do sprzedaży ZM Herman

Spółka TransRMF-Plus wezwała do sprzedaży 1.058.472 akcji ZM Herman, dających 3,96 proc. głosów, oferując po 1,2 zł za sztukę - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK.

W wyniku wezwania, wzywający jako podmiot nabywający akcje zamierza osiągnąć do 100 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, co odpowiada 15.015.972 akcjom.

Reklama

Zapisy w wezwaniu rozpoczną się 9 lutego i potrwają do 9 marca.

Podmiotem dominującym wobec wzywającego jest Fon Ecology.

"Wzywający oświadcza, że zamierza podjąć działania mające na celu doprowadzenie do wzmocnienia sytuacji finansowej spółki oraz jej dalszego rozwoju po przeprowadzeniu restrukturyzacji i dywersyfikacji prowadzonej przez nią działalności" - napisano w wezwaniu.

"Wzywający oświadcza, że jego zamiarem jest również utrzymanie akcji spółki w obrocie na rynku regulowanym Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych oraz zwiększenie ich płynności, a w dalszej perspektywie również zwiększenie ilości akcji uczestniczących w obrocie" - dodano.

Wzywający posiada obecnie bezpośrednio 13.957.500 akcji spółki, co stanowi 92,95 proc. w kapitale zakładowym i uprawnia do 96,04 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Dowiedz się więcej na temat: Akcji | Santander Bank Polska | wezwanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »