Reklama

Trigon DM rekomenduje Kredyt Inkaso

Analitycy Trigon DM, w raporcie z 21 grudnia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Kredyt Inkaso od zalecenia "kupuj", ustalając 9-miesięczną cenę docelową akcji spółki na 19,8 zł.

"Utrzymujący się w spółce dynamiczny wzrost inwestycji w portfele wierzytelności przekłada się na systematyczną poprawę rezultatów finansowych. Towarzyszy temu wzrost rentowności, na co pozytywny wpływ ma nie tylko efekt dźwigni operacyjnej, ale również niższe koszty opłat sądowych za sprawą powstania instytucji e-sądu, konsolidacja kancelarii prawniczej oraz optymalizacja podatkowa" - napisano w raporcie.

Perspektywy

Analitycy podali w rekomendacji, że ich zdaniem barierą rozwoju rynku wierzytelności w przyszłości nie będzie podaż wierzytelności, ale dostępność finansowania i ocena ryzyka finansowego spółki przez inwestorów. Dodali, że głównym czynnikiem dynamiki wzrostu biznesu Kredyt Inkaso będzie poziom dźwigni finansowej możliwej do osiągnięcia przez spółkę w kolejnych latach.

Reklama

"W naszych prognozach zakładamy jego stopniowy wzrost do poziomu 1,8x, co wydaje się podejściem dość konserwatywnym biorąc pod uwagę relacje kapitału własnego do poziomu zadłużenia w innych spółkach reprezentujących branżę zarządzania wierzytelnościami (np. Kruk, Magellan, MW Trade)" - dodali.

Zwrócili też uwagę na różnice w zakresie zasad rachunkowości stosowanych przez podmioty z branży obrotu wierzytelnościami.

"W naszej ocenie stosowane przez Kredyt Inkaso ujęcie kasowe przychodów, w relacji do ujęcia memoriałowego, nie tylko jest bardziej ostrożne powodując opóźnienie rozpoznania zysku w spółce, ale również pozwala inwestorom na analizowanie rzeczywistych wpływów z tytułu spłat dłużników, co w przypadku spółek stosujących podejście memoriałowe jest znacząco utrudnione, nawet w oparciu o rachunek cash flow (szczególnie w okresie ponoszenia istotnych wydatków na kolejne zakupy)" - ocenili w raporcie.

Prognozy

W opublikowanej w rekomendacji prognozie analitycy spodziewają się uzyskania przez Kredyt Inkaso w roku obrotowym 2011/2012 60,4 mln zł przychodów ze sprzedaży, 29,1 mln zł zysku operacyjnego i 18,3 mln zł zysku skorygowanego. Prognoza Trigon DM dla spółki na rok 2012/2013 to 98,7 mln zł przychodów ze sprzedaży, 48,2 mln zł zysku operacyjnego i 24,9 mln zł zysku netto.

PEŁNE NOTOWANIE SPÓŁKI

opr.MZB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »