Tylko w tym roku z JSW odejdzie 1700 osób

W ciągu pół roku stan zatrudnienia w Jastrzębskiej Spółce Węglowej zmniejszył się o 1200 osób, a do końca roku powinno jeszcze odejść ponad 500 kolejnych osób. Pracownicy otrzymali w 2011 roku 10-letnie gwarancje zatrudnienia i zamierzamy tej obietnicy dotrzymać.

W ten sposób na koniec roku w JSW będzie pracowało 24 700 osób. W roku 2016 przewidywane jest odejście niemal 1200 osób, co oznacza że w ciągu dwóch lat zatrudnienie w spółce zmniejszy się o 2 900 osób. Należy przy tym zaznaczyć, że są to jedynie odejścia z przyczyn naturalnych, a więc na emerytury i renty. Spółka nie przewiduje innego sposobu redukcji zatrudnienia.

- Pracownicy otrzymali w 2011 roku 10-letnie gwarancje zatrudnienia i zamierzamy tej obietnicy dotrzymać. Jesteśmy w stanie osiągnąć znaczny spadek zatrudnienia tylko z powodu naturalnych odejść i wstrzymania przyjęć. Oczywiście nie możemy sobie pozwolić na całkowite zablokowanie przyjęć pracowników do ciągu technologicznego, ale na pewno jest tam pole do wzrostu wydajności poprzez wykorzystanie wewnętrznych rezerw organizacyjnych - podkreśla Edward Szlęk, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Reklama

Zmniejszenie stanu zatrudnienia przekłada się na obniżenie kosztów pracy. W skali roku jest to spadek o około 150 mln złotych.

opr.MZB

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: odeszli
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »