UCS ustalił zobowiązania podatkowe Cyfrowego Polsatu
Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie określił zobowiązania podatkowe Cyfrowego Polsatu w podatku dochodowym od osób prawnych za rok 2011 w kwocie wyższej od zadeklarowanej o wartość 40,6 mln zł plus odsetki - podała spółka w komunikacie.
"W wydanej decyzji organ zakwestionował prawo spółki do zaliczenia w ciężar kosztów uzyskania przychodów niektórych wydatków poniesionych w 2011 r. Decyzja została wydana pomimo przedstawienia przez spółkę szeregu argumentów wskazujących, że ustalenia organu są błędne i nie mają żadnych podstaw prawnych. W szczególności organ pominął, że w zakresie objętym ustaleniami organu spółka uzyskała potwierdzenie prawidłowości swojego działania w formie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego" - napisano w komunikacie.
Spółka podała, że decyzja jest nieostateczna i nie podlega wykonaniu. Spółka będzie odwoływać się od tej decyzji do Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.
"Spółka nie zamierza na ten moment zawiązywać żadnych rezerw obciążających jej bieżący wynik finansowy" - napisano.
Zdaniem analityka Macieja Bobrowskiego z DM BDM
Zwracamy też uwagę, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego forsuje nowe zapisy w nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych. Poprawienie poboru opłat abonamentowych ma nastąpić dzięki włączeniu dostawców telewizji płatnej (operatorów sieci kablowych i platform satelitarnych) do procesu rejestracji odbiorników oraz identyfikacji ich użytkowników.
Według nas uszczelnienie systemu poboru opłat abonamentowych może mieć wpływ na przyszłe zachowanie bazy klientów korzystających w szczególności z podstawowych pakietów telewizyjnych.
Jesteśmy pozytywnie nastawieni do wprowadzanych zmian w ofercie spółki, co skutkuje lepszą niż oczekiwaliśmy dynamiką ARPU (w 1Q'17 ARPU w usługach kontraktowych wzrosło o ponad 2,4% r/r) oraz stopniową odbudową rezultatów w segmencie klientów indywidualnych.
Dobrze oceniamy odczyty wskazujące przyrost RGU we wszystkich głównych usługach kontraktowych. Doceniamy w szczególności obserwowane działania spółki w kierunku przyspieszenia dynamiki wzrostu ARPU. Zatem spodziewamy się, że coraz lepsza monetyzacja klienta w kolejnych kwartałach powinna być jeszcze bardziej widoczna jako czynnik determinujący powrót do wzrostów EBITDA w obszarze klientów indywidualnych.
Podoba nam się powrót do polityki stałego dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami mniejszościowymi. Deklaracja zarządu dot. poziomu dywidendy to 0,32 PLN/akcję (łącznie 204,65 mln PLN).