Wiceprezes BOŚ Banku aresztowany

Łódzki sąd aresztował w środę na trzy miesiące wiceprezesa Banku Ochrony Środowiska Marka S. podejrzanego m.in. o oszustwa kredytowe na łączną kwotę niemal 2 mln zł na szkodę dwóch banków. Według prokuratury, zarzuty nie dotyczą oszustw na szkodę BOŚ Banku.

O aresztowaniu Marka S. poinformował PAP rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania. Prokuratura uzasadniała wniosek o aresztowanie Marka S. grożącą mu surową karą - do 10 lat więzienia i obawą matactwa.

Prok. Kopania poinformował, że Markowi S. przedstawiono w sumie 15 zarzutów - 14 z nich dotyczy oszustw kredytowych na łączną kwotę 1,97 mln zł na szkodę dwóch banków. Według prokuratury zarzuty wyłudzeń dotyczą okresu od lipca 2007 roku do lutego 2009 roku.

- Ponadto zarzucono mu przestępstwo poplecznictwa i w tym zakresie na razie prokuratura nie udziela bliższych informacji - dodał Kopania.

Reklama

Prokuratura nie ujawnia, na szkodę których banków popełniono oszustwo.

- Te zarzuty nie dotyczą oszustw na szkodę Banku Ochrony Środowiska - zaznaczył rzecznik prokuratury.

Oświadczenie zarządu BOŚ Banku

W związku z medialnymi publikacjami na temat zatrzymania przez prokuraturę wiceprezesa zarządu BOŚ Banku informujemy, że z dniem dzisiejszym Marek S. złożył rezygnację ze stanowiska wiceprezesa zarządu BOŚ S.A.

Jednocześnie potwierdzamy, że sprawa nie ma żadnego związku z działalnością Banku Ochrony Środowiska. Dotyczy ona przeszłości zawodowej Marka S.

Zarząd BOŚ S.A.

Sprawdź bieżące notowania BOŚ na stronach BIZNES INTERIA.PL

PAP
Dowiedz się więcej na temat: bank | prokuratura | aresztowany | zarzuty | oszustwa kredytowe | areszt | bańki | wiceprezesi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »