Reklama

Więcej inwestorów chętnych na akcje Infoscan

Firma telemedyczna Infoscan SA planuje pozyskać od 1,1 mln do 1,7 mln złotych z emisji akcji - wynika z uchwał podjętych przez zarząd spółki. Do inwestorów trafi od 190 do 290 tysięcy akcji wyemitowanych w ramach kapitału docelowego. Pierwotnie spółka planowała wyemitować 120 tys. walorów, ale ze względu na większe zainteresowanie inwestorów zdecydowała się zwiększyć pulę. Pozyskane pieniądze Infoscan przeznaczy na realizację kontraktu w Azji Południowo-Wschodniej oraz wdrożenie nowego modelu sprzedaży na rynku krajowym.

19 październik zarząd Infoscanu podjął uchwałę o emisji od 190 tys. do 290 tysięcy akcji w ramach kapitału docelowego. Oznacza to, że kapitał zakładowy spółki może zwiększyć się od 4 proc. do 6 proc. Cena emisyjna została ustalona na poziomie 6 zł. W najbliższych dniach zarząd zadecyduje o ostatecznej sprzedanej liczbie akcji i dokona ich przydziału.

- W momencie pozyskiwania kapitału do spółki zetknęliśmy się z bardzo niekorzystną sytuacją na rynkach finansowych, szczególnie w segmencie małych i średnich spółek. Tym bardziej cieszy się nas zwiększone zainteresowanie inwestorów naszymi akcjami i fakt, że oprócz obecnych w spółkę zaangażują się również nowi inwestorzy. Wyższa, niż zakładaliśmy początkowo, kwota pozyskanych środków pozwoli nam na szybszy rozwój projektów w Azji Płd.-Wsch. i Polsce. Wierzymy, że dynamika tych procesów przełoży się również pozytywnie na wzrost wartości spółki - tłumaczy Jacek Gnich, prezes Infoscanu.

Reklama

Spółka w czerwcu podpisała umowę dystrybucyjną na sprzedaż badań na rynkach Azji Południowo-Wschodniej. Pierwszym krajem w tym regionie na którym wkrótce będą realizowane badania z wykorzystaniem urządzenia MED Recorder są Filipiny. Spółka przeszła już wymogi formalne i obecnie przygotowuje się we współpracy z dystrybutorem do uruchomienia działań sprzedażowych.

Na rynku polskim spółka planuje rozpocząć współpracę z firmą Resmed, wiodącym, światowym producentem urządzeń do terapii bezdechu sennego (CPAP). 8 sierpnia firmy podpisały list intencyjny, odnośnie realizacji wspólnego projektu na rynku polskim. Obecnie Infoscan negocjuje umowę w tej kwestii i opracował nowy model sprzedaży badań w kraju oparty o działanie własnego podmiotu leczniczego.

Opr. MD

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »