Reklama

Wyniki Plast-Box Ukraina po I kwartale 2015 r.

Plast-Box Ukraina, spółka zależna słupskiego Plast-Boksu, będącego jednym z najnowocześniejszych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, wygenerowała w I kwartale br. zysk operacyjny w wysokości 14,9 mln hrywien. W związku z dalszą dewaluacją ukraińskiej waluty w tym okresie zysk ten nie pozwolił jednak na pokrycie całości strat z różnic kursowych. Ich wartość na koniec marca wyniosła 21 mln hrywien, z czego 18 mln hrywien ma charakter niezrealizowany i wynika z wyceny bilansowej zobowiązań i należności walutowych.

W rezultacie po I kwartale br. Plast-Box Ukraina zanotowała wynik netto na poziomie -6,2 mln hrywien. Zarząd spodziewa się jednak, że kontynuowane działania operacyjne oraz bieżące umocnienie kursu hrywny wobec euro będą miały pozytywny wpływ na dalsze wyniki finansowe. Jednocześnie na poziomie jednostkowym Plast-Box realizuje wyniki przewyższające przyjęte przez zarząd założenia, notując po pierwszym kwartale 29,5 mln zł przychodów i 1,6 mln zł zysku netto.

- Na wyniki ukraińskiej spółki w I kwartale przełożyła się niekorzystna sytuacja na rynku walut w tym okresie. Niemniej jednak biorąc pod uwagę umocnienie ukraińskiej waluty wobec euro, z jakim teraz mamy do czynienia, a co za tym idzie wzrost wartości sprzedaży zapasów wycenionych po nowym kursie, możemy oczekiwać wyników finansowych, które pokryją w znaczącej części powstałe w I kwartale straty na działalności finansowej. Co istotne, w tym miesiącu obserwujemy też efekty działań operacyjnych, jakie wdrożyliśmy w zeszłym roku, by minimalizować wpływ wahań kursu hrywny. Spodziewamy się, że przy założeniu stabilności wewnętrznego rynku walut w tym kraju, pozytywny wpływ tych działań będzie widoczny w wynikach Plast-Box Ukraina w kolejnych okresach - mówi Grzegorz Pawlak, prezes zarządu Plast-Box SA.

Reklama

- - - - -

Plast-Box SA jest jedną z najnowocześniejszych firm w Europie zajmujących się produkcją opakowań z tworzyw sztucznych. Spółka posiada fabryki w Polsce i na Ukrainie, w których wykorzystuje najnowsze maszyny i technologie. Dzięki szerokiej ofercie i innowacyjnym metodom produkcji Plast-Box jest dostawcą pojemników i wiader z plastiku do wielu branż, w tym tak wymagających jak spożywcza i chemiczna.

Wysoka jakość produktów i profesjonalny serwis sprawiają, że większość opakowań trafia do klientów zagranicznych. Plast-Box eksportuje swoje produkty do niemal wszystkich krajów europejskich. Spółka istnieje od 1983 r. Od 2004 r. jest notowana na GPW.

Opr. MD

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »