Reklama

Zapisy na akcje Izostalu w obu transzach 21-23 grudnia, cena maksymalna 5,50 zł

Zapisy na akcje Izostalu w transzach: inwestorów instytucjonalnych oraz inwestorów indywidualnych potrwają od 21 do 23 grudnia. Cena maksymalna akcji została ustalona na 5,50 zł. Spółka chce, by notowania praw do akcji na GPW rozpoczęły się jeszcze w tym roku - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Zapisy na akcje Izostalu w transzach: inwestorów instytucjonalnych oraz inwestorów indywidualnych potrwają od 21 do 23 grudnia. Cena maksymalna akcji została ustalona na 5,50 zł. Spółka chce, by notowania praw do akcji na GPW rozpoczęły się jeszcze w tym roku - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Zapisy na akcje Izostalu w obu transzach 21-23 grudnia, cena maksymalna 5,50 zł

Z oferty publicznej od 3 mln do 12 mln akcji serii K Izostal zamierza pozyskać około 63,2 mln zł. Zarząd firmy planuje wykorzystać pozyskane środki na dofinansowanie budowy Centrum Badawczo Rozwojowego, w kwocie 12,7 mln zł oraz na podwyższenie kapitału obrotowego o 50,5 mln zł.

"Celem emitenta jest uruchomienie Centrum Badawczo Rozwojowego technologii i produktów stalowych. Jego kluczowym zadaniem będzie udoskonalanie stosowanych technologii, kompleksowe badanie prototypów produktów i wyrobów gotowych, a także opracowywanie innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych" - napisano w komunikacie. "Projekt zakłada prowadzenie we własnym zakresie prac badawczo-rozwojowych, które do tej pory były zlecane na zewnątrz, a także komercjalizację wyników badań" - dodano.

Reklama

Spółka szacuje, że planowana łączna kwota nakładów na uruchomienie Centrum Badawczo Rozwojowego wynosi 19,9 mln zł. W sierpniu bieżącego roku Izostal otrzymał dofinansowanie projektu, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka UE, w wysokości 7,3 mln zł. Pozostałe środki z emisji, czyli 50,5 mln zł, Izostal przeznaczy na zwiększenie kapitału obrotowego. Zdaniem spółki, da jej to szansę na wykorzystanie okresu dobrej koniunktury i znaczącego wzrostu zapotrzebowania na jej produkty.

Akcje będą oferowane w dwóch transzach. Transza inwestorów instytucjonalnych obejmie do 10 mln sztuk akcji, a transza inwestorów indywidualnych do 2 mln akcji. Cena emisyjna akcji serii K zostanie ustalona przez zarząd Izostalu na podstawie rekomendacji oferującego, przy uwzględnieniu wyników procesu budowy księgi popytu i zostanie opublikowana przed rozpoczęciem zapisów. Nie będzie ona wyższa niż cena maksymalna, której poziom wyznaczono na 5,50 zł. Harmonogram oferty przewiduje, iż najpóźniej 16 grudnia zostanie podany przedział cenowy oferowanych akcji. Proces book-builingu będzie trwał od 17 do 20 grudnia i w ostatnim dniu tego procesu zostanie podana cena emisyjna.

Główny akcjonariusz Izostalu - Stalprofil - zobowiązał się do niesprzedawania posiadanych przez siebie akcji, w ramach realizacji umowy lock-up, przez okres 12 miesięcy od daty pierwszego notowania na GPW akcji Izostalu.

"Zamiarem emitenta jest notowanie praw do akcji serii K na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie niezwłocznie po spełnieniu wszystkich wymogów prawnych. Spółka przewiduje, że wprowadzenie PDA do obrotu nastąpi w grudniu 2010 r." - napisano.

Izostal specjalizuje się w produkcji zaawansowanych technologicznie izolacji antykorozyjnych na rurach stalowych. Głównym odbiorcą firmy jest sektor gazowy, posiadający ponad 90 proc. udział w wartości sprzedaży spółki.

Izostal to jedyne przedsiębiorstwo w Polsce dysponujące technologią wykonywania izolacji wewnętrznej rur stalowych na skalę przemysłową.

Spółka w 2009 roku osiągnęła 90,2 mln zł przychodów, ponad 7 mln zł zysku operacyjnego, 9,2 mln zł EBITDA oraz ponad 5 mln zł zysku netto.

Izostal prognozuje, że w 2010 roku przychody wzrosną do 122,5 mln zł, zysk operacyjny wyniesie 12,5 mln zł, EBITDA 16 mln zł, a zysk netto ponad 7 mln zł. Prognoza na 2011 rok zakłada osiągnięcie ponad 193 mln zł przychodów, 26,9 mln zł zysku operacyjnego, 30,5 mln zł EBITDA oraz 19 mln zł zysku netto.

Harmonogram publicznej oferty akcji Izostalu

Do 16 grudnia - opublikowanie przedziału cenowego

Od 17 do 20 grudnia - budowanie księgi popytu

20 grudnia - podanie ceny emisyjnej

21 grudnia - otwarcie publicznej subskrypcji

21-23 grudnia - przyjmowanie zapisów w transzach: instytucjonalnej i indywidualnej

23 grudnia - zamknięcie publicznej oferty i przydział oferowanych akcji

grudzień - debiut PDA

Sprawdź bieżące informacje z rynku pierwotnego GPW w Biznes INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »