Reklama

Zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej Hawe

Waldemar Falenta zrezygnował z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej, a Krzysztof Rybka ze stanowiska wiceprezesa zarządu Hawe. Jak zgodnie zadeklarowali, rezygnacje były podyktowane chęcią ochrony interesów spółki i jej wszystkich akcjonariuszy. Obydwie rezygnacje zostały przyjęte przez radę nadzorczą spółki.

- Dziękujemy przewodniczącemu rady nadzorczej Waldemarowi Falencie oraz wiceprezesowi Krzysztofowi Rybce za ich pracę na rzecz Grupy Hawe. Choć w żaden sposób ostatnie zdarzenia nie są związane ze spółką, to wpływają negatywnie na atmosferę wokół niej. Ich rezygnacje odbieram jako wyraz poczucia odpowiedzialności za interes spółki i jej akcjonariuszy - mówi Krzysztof Witoń, prezes Hawe SA.

Reklama

Waldemar Falenta składając rezygnację z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej, a Krzysztof Rybka z funkcji wiceprezesa Hawe zrezygnowali również ze wszystkich pełnionych funkcji w Grupie Kapitałowej Hawe i Grupie Kapitałowej Mediatel.

W poniedziałek walne zgromadzenie Hawe SA przyjęło sprawozdanie z działalności zarządu i udzieliło absolutorium jego członkom a także członkom rady nadzorczej. Walne zgromadzenie zarządziło przerwę w obradach do 4 lipca 2014 r., kiedy to zdecyduje o ewentualnych zmianach w radzie nadzorczej. Po przyjętych rezygnacjach zarząd i nadzór zachowują prawo do reprezentowania spółki w pełnym zakresie.

W 2013 roku Grupa Hawe zanotowała skonsolidowany zysk netto na poziomie 51,1 mln zł i przychody w wysokości 175,0 mln zł. Oznacza to wzrost o odpowiednio 202 proc. i 62 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Wyniki są poparte pozytywnymi i wysokimi przepływami finansowymi, które potwierdzają, że spółka skutecznie generuje gotówkę. Wynik EBITDA Grupy Hawe wzrósł w 2013 r. o 133 proc. do 76,9 mln zł. Przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej wyniosły 44,84 mln zł a przepływy netto razem 11,51 mln zł.

W czerwcu zeszłego roku Hawe przedstawiło strategię, zakładającą m.in. że firma będzie największym w Polsce otwartym operatorem infrastruktury światłowodowej. Poprzez dedykowaną spółkę ORSS, Grupa terminowo realizuje projekt budowy, a następnie eksploatacji i zarządzania siecią szerokopasmową o długości ponad 2.200 km w województwie warmińsko-mazurskim oraz sieci w województwie podkarpackim o długości ponad 2000 km.

O GRUPIE

Grupa Kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Ponadto, poprzez dedykowaną spółkę ORSS realizuje projekt budowy, a następnie eksploatacji i zarządzania siecią szerokopasmową o długości ponad 2.200 km w województwie warmińsko-mazurskim oraz sieci w województwie podkarpackim o długości ponad 2.000 km. Wartość tych projektów realizowanych w latach 2013-2015 wyniesie 627 mln zł.

W skład Grupy Kapitałowej Hawewchodzą: Hawe SA - spółka publiczna i dominująca Grupy Hawe, Grupa Mediatel, Hawe Telekom oraz Hawe Budownictwo, a także Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe oraz Otwarte Mazowieckie Sieci Szerokopasmowe.

Hawe SA jest spółką publiczną, której akcje od 2007 r. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od 21 marca 2008 r. akcje Spółki wchodziły w skład indeksu sWIG80, a od 16 marca 2012 r. w mWIG40. Głównymi obszarami działalności Hawe SA jest zarządzanie aktywami spółek zależnych, pozyskiwanie kapitału i finansowania oraz wsparcie w opracowywaniu strategicznych kierunków rozwoju Grupy.

Hawe Telekom jest jedynym w Polsce "operatorem dla operatorów" świadczącym swoje usługi w oparciu o własną Ogólnopolską Sieć Światłowodową o długości ponad 4000 km. Usługi te obejmują sprzedaż i dzierżawę rurociągu teletechnicznego i włókien światłowodowych, dzierżawę usług transmisji danych, dostępu do sieci Internet, kolokacji oraz usług nadzoru i serwisu sieci. Jest to pierwsza tak kompleksowa oferta na rynku. Wśród klientów spółki znajdują się wszyscy operatorzy Polscy i wielu zagranicznych.

Mediatel jest spółką telekomunikacyjną notowaną na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka powstała w 2008 roku w efekcie połączenia kilku spółek o ugruntowanej pozycji rynkowej, posiadających komplementarne oferty. Obecnie, w ramach Grupy Hawe, koncentruje się na świadczeniu usług dla innych operatorów w tym usług telekomunikacyjnych na rynku hurtowym.

Opr. KM

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Dowiedz się więcej na temat: zarządy | rady | Hawe SA | Krzysztof Rybka | spółki | zarzad | rada nadzorcza | zmiany | rada | Radom | ze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »