Zmiany w zarządzie Taurona. Wyznaczono tymczasową prezes

Rada nadzorcza Taurona odwołała prezesa Pawła Szczeszka i czterech wiceprezesów. Członkini rady Karolina Mucha-Kuś została delegowana do czasowego wykonywania czynności prezesa - poinformowała spółka w komunikacie.

Oprócz prezesa Pawła Szczeszka odwołani zostali także Patryk Demski, wiceprezes ds. strategii i rozwoju, Bogusław Rybacki, wiceprezes ds. zarządzania majątkiem, Tomasz Szczegielniak, wiceprezes ds. handlu i Artur Warzocha, wiceprezes ds. korporacyjnych. Na stanowisku pozostanie zaś wiceprezes ds. finansowych Krzysztof Surma. W zarządzie firmy zasiada on od 2009 roku. 

Jednocześnie rada nadzorcza Tauronu podjęła uchwałę w sprawie delegowania od 14 lutego 2024 r. członka rady nadzorczej Karoliny Muchy-Kuś do czasowego wykonywania czynności prezesa w okresie do dnia powołania nowego prezesa, jednak nie dłuższym niż trzy miesiące, licząc od dnia delegowania.

Reklama

Jak podano w komunikacie, Karolina Mucha-Kuś jest związana z branżą energetyczną od 2007 r. Posiada doświadczenie w realizacji projektów i inwestycji w sektorze energetycznym, w tym w obszarach dystrybucji i handlu oraz w administracji publicznej w obszarach: e-mobility, w tym w wykorzystaniu wodoru w transporcie publicznym, grup zakupowych (energii, gazu), dotacji celowych, w tym programów ograniczania niskiej emisji, czy cyfryzacji administracji publicznej (platforma otwartych danych).

Tauron - jedna z największych spółek w Polsce

Grupa Tauron jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce. Obsługuje ponad 5 mln klientów końcowych. Zatrudnia ok. 26 tys. pracowników.

Podstawową działalnością jest dystrybucja oraz sprzedaż energii elektrycznej oraz ciepła (także wytwarzanie energii elektrycznej). W skład grupy wchodzi kilka spółek - m.in. Tauron Dystrybucja, Tauron Wytwarzanie, Tauron Sprzedaż.

Tauron zamierza w tym roku wydać rekordowe kwoty na inwestycje w sieci elektroenergetyczne (nawet 3 mld zł). Spółka zakłada przyłączanie około 45 tysięcy nowych klientów, rozbudowę i poprawę stanu sieci elektroenergetycznej i stopniową wymianę liczników energii elektrycznej na nowoczesne liczniki zdalnego odczytu.

TAURONPE

3,8470 0,0010 0,03% akt.: 24.05.2024, 17:51
  • Otwarcie 3,8210
  • Max 3,8720
  • Min 3,7720
  • Kurs odniesienia 3,8460
  • Suma wolumenu 2 487 965
  • Suma obrotów 9 516 938,1280
  • Widełki dolne 3,4390
  • Widełki górne 4,2030
Zobacz również: BEDZIN CEZ COLUMBUS

***

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: tauron
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »