Reklama

Ateny spełniły ostatnie warunki

Ateny spełniły ostatnie warunki, które blokowały zakończenie oceny reform w tym kraju. Grecki minister finansów Euklidis Tsakalotos oświadczył, że na najbliższym czwartkowym spotkaniu Eurogrupy wierzyciele nie będą musieli dyskutować o reformach i będą mogli zająć się kwestią greckiego zadłużenia.

Ostatnie spotkanie ministrów finansów strefy euro zakończyło się fiaskiem dla Aten. Nie doszło na nim do zakończenia drugiej oceny greckich reform, a co za tym idzie odblokowania kolejnej transzy z programu kredytowego dla tego kraju. Nie doszło też do porozumienia w sprawie zmniejszenia greckiego długu na co liczył rząd Aleksisa Tsiprasa. Wierzyciele uznali, że chociaż Grecja przyjęła wymagane oszczędności, wciąż pozostało kilka warunków do spełnienia.

Reklama

Wieczorem grecki parlament przyjął żądane poprawki do ustaw, które dotyczyły emerytur, pracowniczych umów zbiorowych, kwoty wolnej od podatku, finansowania partii politycznych i elektronicznych licytacji. Grecki minister finansów ponownie podkreślił, że Grecja wypełniła wszystkie swoje zobowiązania i to samo powinni zrobić teraz wierzyciele. Dodał, że niebezpieczeństwem jest jednak różnica zdań między nimi, co do greckiego zadłużenia.

Ostatni 3 - letni program kredytowy dla Grecji opiewa na łączną sumę do 86 mld euro. W lipcu Ateny muszą spłacić kolejne raty zadłużenia w wysokości ponad 7 mld euro.

Dowiedz się więcej na temat: Grecja | spełniony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »