Reklama

Będzie zwolnienie z akcyzy pojazdów z napędem alternatywnym

Zwolnienie z podatku akcyzowego od pojazdów elektrycznych, hybrydowych i napędzanych wodorem nie jest pomocą publiczną - podało w tym tygodniu Ministerstwo Energii. Korzystna stawka amortyzacji stosowana będzie dla pojazdów elektrycznych oddanych do użytkowania po 18 grudnia 2018 roku.

Dodało, że preferencja podatkowa dla pojazdów hybrydowych, typu plug-in ma obowiązywać do 2021 r.

Reklama

Jak zaznaczono, zapisy ustawy z 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych ws. możliwości skorzystania ze zwolnienia od akcyzy pojazdów ekologicznych nie stanowią pomocy publicznej".

"Komisja Europejska przekazała w grudniu 2018 r. stronie polskiej stanowisko w tej sprawie" - dodano w komunikacie.

Resort energii podkreślił, że "zwolnienie od podatku akcyzowego stosuje się do pojazdów elektrycznych, hybrydowych typu plug-in lub napędzanych wodorem, dla których niniejszy obowiązek podatkowy powstał po 18 grudnia 2018 roku".

Oznacza to możliwość skorzystania z tej preferencji podatkowej już od 19 grudnia 2018 r.

"Zgodnie z zapisami tych dokumentów preferencja podatkowa dla pojazdów hybrydowych typu plug-in będzie obowiązywała do 1 stycznia 2021 roku" - czytamy.

Resort przypomniał, że "korzystna stawka amortyzacji stosowana będzie dla pojazdów elektrycznych oddanych do użytkowania po 18 grudnia 2018 roku".

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT 2018

Dowiedz się więcej na temat: akcyza | elektromobilność | akcyza na samochody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »