Biuro podróży oferuje ubezpieczenie od deszczu. Zwraca 250 zł za każdy dzień

Biuro podróży ITAKA oferuje swoim klientom ubezpieczenie od deszczu. Za każdy dzień, w którym podczas wyjazdu pada, zwraca 250 zł. Ubezpieczenie - pierwsze takie na polskim rynku - na razie obejmuje wyjazdy zaplanowane w okresie od maja do września. Działa w większości krajów najczęściej odwiedzanych latem przez Polaków.

Klienci ITAKI mogą otrzymać rekompensatę za każdy deszczowy dzień wakacji w Portugalii, Hiszpanii, Bułgarii, Egipcie, Turcji, Grecji i we Włoszech. 

"Co roku, razem z biurem podróży, kraje te odwiedza kilkaset tysięcy osób" - poinformowało Interię biuro prasowe ITAKI.

Zwrot za dzień lub godzinę deszczu

Polisa kosztuje 69 złotych od podróży i rekompensuje każdy deszczowy dzień, z wyłączeniem dnia przyjazdu i wyjazdu. Turysta otrzyma pieniądze, jeśli ilość opadów między godziną 8:00 a 20:00 czasu lokalnego przekroczy 10 mm lub kiedy podczas co najmniej jednej godziny zegarowej między godziną 8:00 a 20:00 czasu lokalnego opady przekroczą 5 mm. Za każdy deszczowy dzień ubezpieczony dostanie 250 zł. 

Reklama

Działanie ubezpieczenia jest proste i nie wymaga zgłaszania roszczenia. Jeśli spełnione zostaną warunki kwalifikujące do rekompensaty, ubezpieczyciel sam skontaktuje się z klientem, by ustalić najdogodniejszą formę wypłaty. 

- Jest ona zlecana bezzwłocznie, tak by Klient otrzymał pieniądze w ciągu 1-2 dni roboczych - powiedział Interii Piotr Henicz, wiceprezes ITAKI. 

W planach także inne ubezpieczenia

Ubezpieczenie powstało we współpracy z Climatica Insurance Solutions - polską firmą branży insurtech. Jego kryteria są mierzone na podstawie danych meteorologicznych - ilości deszczu podanej dla miejsca podróży przez serwis pogodowy AccuWeather. Obecnie można się ubezpieczyć na pobyty w okresie maj-wrzesień. 

- Wraz z Climatica będziemy analizować możliwość rozwoju tego produktu i rozszerzenia go na inne kierunki i okresy, a także na ochronę przed złą pogodą w innym rozumieniu np. brakiem śniegu przy wyjazdach na narty - zapowiedział Henicz.

ITAKA oferuje swoim klientom nie tylko polisę od deszczu. Popularnością cieszą się ubezpieczenia kosztów leczenia z dużym limitem ochrony, np. do 100 tys. euro. Rośnie sprzedaż wariantów zapewniających ochronę dot. chorób przewlekłych i zdarzeń zaistniałych pod wpływem alkoholu. 

Coraz bardziej popularne są również rozszerzenia polis dotyczące ochrony przy uprawianiu sportów wysokiego ryzyka i sportów ekstremalnych. Długi okres pandemii sprawił, że klienci bardzo docenili ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.

Ewa Wysocka

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Itaka | biuro podróży | ubezpieczenie turystyczne | deszcz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »