Reklama

Bronisze: Wielkanoc boom na hortensje, bukszpan i pisanki

Przed Wielkanocą na rynku hurtowym w Broniszach najlepiej sprzedają się hortensję, azalie i bukszpan. Rośliny te chętnie kupowane przez kościoły i wspólnoty religijne do dekoracji grobu Pańskiego - poinformowała ekspertka rynku Anna Kaszewiak. Hortensja kupowana jest także na balkony i tarasy.

Hortensje kosztują od 35 do 70 zł za doniczkę, azalie od 25 - 55 zł doniczkę, bukszpan - w przedziale 50 - 90 zł za doniczkę, a oleandry od 110 zł zł za doniczkę.

Z przyjściem wiosny rozpoczął się sezon na rośliny rabatowe, balkonowe i byliny. Na rynku można kupić stokrotki (w cenie od 2,9 do 3,3 zł za sadzonkę), bratki (od 1,6 do 2,1 za sztukę), jaskry (6,6 za sztukę), niezapominajki (od 4-6 zł za sztukę), goździki rabatowe (6,6 za sztukę).

Jest też duży wybór kwiatów ciętych. Dobrze sprzedają się tulipany i żonkile - symbole wiosny i Wielkanocy. Tulipany są w cenie 35-40 zł za paczkę, żonkile drobne tzw. patyczki od 30 do 40 groszy za sztukę, żonkile pełne 1,60 za sztukę. Za irysy trzeba zapłacić 1,60 za sztukę, gerbery - 2 zł, frezję - od 1 do 2,8 za sztukę. Róże krajowe kosztują od 2 - 5 zł za sztukę w zależności od koloru i długości, róże z importu od 2 do 6,5 zł/szt.

Reklama

Poszukiwane są także gałęzie drzew i krzewów (kwitnące), np. za paczkę gałęzi migdałka zapłacimy aż 120 zł.

W Broniszach oferowany jest duży wybór kompozycji świątecznych w formie nasadzeń (z żywych kwiatów), ceny bardzo zróżnicowane, zależne od ilości użytego materiału nasadzeniowego, rodzaju naczynia, zaczynają się one od kilkudziesięciu złotych do 120 - 150 zł, za te w słojach czy metalowych naczyniach.

Można też kupić pisanki; te z jaj strusich są w cenie 25 zł za sztukę, a z kurzych i gęsich - od 5 do 15 zł za opakowanie.

Na rynku hurtowym nie brakuje też świeżych jaj. Są kurze i przepiórcze. Cena tych ostatnich - to 5 zł za opakowanie.

Cena jaj kurzych zależy od sposobu hodowli. Najdroższe są jaja ekologiczne, trzeba za nie zapłacić 95 groszy do 1,10 zł za sztukę. Jaja z wolnego wybiegu są w cenie od 70 do 90 groszy za sztukę. A jaja od kur z chowu klatkowego kosztują 45 do 60 groszy za sztukę.

Przy okazji można też zaopatrzyć się w inne produkty świąteczne jak: barszcz biały lub żurek (2,50 zł/butelka), ćwikłę ( 3 zł/ słoik). Jest też żurawina do mięs, chrzan, sos tatarski, słoiczki z grzybkami, koncentraty buraczane.

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Nie czekaj, rozlicz PIT 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »