Reklama

Były minister ds. europejskich Konrad Szymański ma nową pracę. Został wicedyrektorem PIE

Konrad Szymański objął stanowisko zastępcy dyrektora ds. międzynarodowych w Polskim Instytucie Ekonomicznym (PIE). Od marca 2020 roku do października 2022 roku polityk pełnił funkcję ministra ds. Unii Europejskiej w rządzie Mateusza Morawieckiego. Wcześniej był także wiceszefem MSZ i posłem do Parlamentu Europejskiego.

Jak podano w komunikacie PIE, stworzenie nowego stanowiska związane jest z planami Instytutu "dotyczącymi rozwijania projektów międzynarodowych i zwiększania obecności w europejskiej debacie ekonomicznej". 

Konrad Szymański jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od marca 2020 do października 2022 pełnił funkcję ministra ds. Unii Europejskiej. Wcześniej był m.in. posłem do Parlamentu Europejskiego VI i VII kadencji (w latach 2004-2014) oraz wiceministrem spraw zagranicznych (w latach 2015-2019). 

Czym zajmie się były minister?

- Polski Instytut Ekonomiczny od początku istnienia stawiał na budowanie rozpoznawalności nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami. (...) Nowe stanowisko i związane z nim rozszerzenie struktury Instytutu pozwoli na efektywniejsze planowanie i realizację projektów związanych z prawem unijnym. Dlatego zdecydowałem się na zaangażowanie Konrada Szymańskiego w rozwój PIE w tym obszarze - skomentował nominację dyrektor PIE Piotr Arak.

Reklama

- Polski Instytut Ekonomiczny jako publiczny think-thank ma w tym czasie pełnym wyzwań i niepewności gospodarczej szczególnie ważną rolę do spełnienia. Ekonomiczna analiza prawa, szczególnie regulacji UE, jest ważna tak na forum krajowym, jak i w kontekście kształtowania polityki na forum europejskim i międzynarodowym. Cieszę się, że będę mógł wspierać rozwój Instytutu w tych obszarach - powiedział Konrad Szymański.

BIZNES INTERIA na Facebooku i jesteś na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami

Czym jest Polski Instytut Ekonomiczny?

Polski Instytut Ekonomiczny powstał w 2018 roku z przekształcenia Instytutu Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur - Państwowego Instytutu Badawczego (IBRKK-PIB).

PIE ma zespoły badawcze z siedmiu obszarów ekonomii: makroekonomia, klimat i energia, gospodarka światowa, foresight gospodarczy, gospodarka cyfrowa, strategia i ekonomia behawioralna. 

Od 2018 roku w PIE powstało ponad 160 raportów i rekomendacji dotyczących kluczowych obszarów gospodarki oraz życia społecznego w Polsce, z uwzględnieniem sytuacji międzynarodowej.

Zobacz także:

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »