Cena Tepco ponownie spada, Nikkei także

Nikkei nie był dziś w stanie podtrzymać zwyżki po komentarzach rządu dotyczących Tokyo Electric Power Company (Tepco). Pomimo wczorajszego wzrostu ceny Tepco oraz indeksu Nikkei, dziś nie udało się tego powtórzyć.

Nikkei nie był dziś w stanie podtrzymać zwyżki po komentarzach rządu dotyczących Tokyo Electric Power Company (Tepco). Pomimo wczorajszego wzrostu ceny Tepco oraz indeksu Nikkei, dziś nie udało się tego powtórzyć.

Cena Tepco spała o prawie 8 proc., co wpłynęło na spadek indeksu Nikkei 0,43 proc. do poziomu 9620,82 pkt. Ten spadek pojawił się po wypowiedzi Yukio Edano: "Tepco powinno poszukiwać współpracy ze strony wielu akcjonariuszy, nie tylko wierzycieli. Spółka powinna czynić takie wysiłki, gdyż nie może liczyć na wsparcie rządu". Ta wypowiedź sprawiała, że inwestorzy pozbywali się udziałów w spółce, a i tak byli nerwowi, gdyż rząd zasugerował, że banki już nie zobaczą pieniędzy, które pożyczyły Tepco.

Najsłabszą spółką z indeksu FTSE100 była Invnesys

Wzrost przychodów i zysków nie uchronił Invensys przez spadkiem wyceny, co sprawiło, że była to dziś rano najsłabsza spółka wchodząca w skład indeksu FTSE100. Ceny spółki spadała o 4,65 proc. Ta zmiana pojawiła się po opublikowaniu raportu finansowego za kwartał zakończony 31 marca 2011 roku. Przychody ze sprzedaży wzrosły o 11 proc. do poziomu 2,5 mld funtów, a zysk operacyjny wzrósł o 6 proc. do 262 mln funtów. Zamówienia spadły o 1 proc. do prawie 2,5 mld funtów. Invensys ogłosił także zmiany we władzach spółki, gdyż jej szef zamierza zrezygnować z końcem czerwca. Na jego miejsce wejdzie Kevin Riddett dotychczasowy szef operacyjny.

Reklama

Komentując wyniki członek zarządu Wayne Edmunds powiedział: "Jesteśmy spółką działającą globalnie na rynkach, które mają perspektywy silnego wzrostu. Nasza strategia się nie zmienia, jednak naszym zdaniem jest skupienie się na jej realizacji".

Kopalnie reagują na wahania ceny Glencore przed debiutem w indeksie FTSE100

Trader na rynkach surowcowych Glencore International poddał się silnym wahaniom przed rozpoczęciem notowań w ramach FTSE100. Wycena akcji mocno skoczyła osiągając poziom 530p. Główny parkiet giełdy londyńskiej powita spółkę we wtorek i wygląda na to, że kopalnie zareagowały zróżnicowanie na ten korzystny czas. Cena BHP Billiton wzrosła 0,78 proc., a Eurasian Natural Resources spadła o 0,06 proc., ale już Fresnillo zyskało na wartości 0,53 proc.

Tymczasem inne spółki wydobywcze także zyskały na wartości, a cena Rio Tinto wrosła o ponad 1 proc. Xstrata oraz Randgold Resources straciły 0,64 proc. i 0,75 proc. Spadek ceny Xstrata miał związek z informacją spółki, że z powodu utrudnionych warunków zawiesza operacje w Townsville oraz poszukiwania miedzi w Australii.

Ceny akcji w Europie rosną w związku z ofertą Glencore

W trakcie dzisiejszego poranka rosły ceny w Europie, co miało związek z sukcesem oferty pierwotnej Glencore. Spółka potwierdziła swoją popularność przed tym, jak w przyszłym tygodniu ma pojawić się w notowaniach na londyńskim parkiecie. Indeks FTSE100 w okolicy południa zyskiwał na wartości 0,94 proc. do poziomu 5979,21 pkt. W tym czasie niemiecki DAX rósł o prawie 100 pkt., czyli 1,36 proc., a francuski CAC-40 o 1,33 proc.

Reuters zauważył, że rosły ceny spółek związanych z rynkiem towarów, a wycena Glencore wzrosła o 3 proc. z 530 do 548p. Traderzy powiedzieli agencji, że popyt na towary będzie utrzymywał się w długim terminie.

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

City Index / o. w Polsce
Dowiedz się więcej na temat: Tepco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »