Reklama

Ceny produkcji w USA mdm w górę

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu PPI w USA w grudniu wzrosły o 1,1 proc. miesiąc do miesiąca - poinformował w czwartek Departament Pracy w komunikacie.

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu PPI w USA w grudniu wzrosły o 1,1 proc. miesiąc do miesiąca - poinformował w czwartek Departament Pracy w komunikacie.

Po odliczeniu cen żywności i energii, indeks PPI wzrósł w grudniu o 0,2 proc.

Analitycy z Wall Street spodziewali się, że w grudniu PPI miesiąc do miesiąca wzrośnie o 0,8 proc., po odliczeniu cen żywności i energii oczekiwali wzrostu o 0,2 proc.

Rok do roku wskaźnik PPI wzrósł w grudniu o 4,0 proc., a po odliczeniu cen żywności i energii wzrósł o 1,3 proc.

Tu analitycy spodziewali się odpowiednio wzrostu o 3,8 proc. i wzrostu o 1,4 proc.

Spadek deficytu handlowego w USA w listopadzie ub.r.

Deficyt handlowy Stanów Zjednoczonych spadł w listopadzie 2010 roku do 38,3 mld USD z 38,4 mld USD miesiąc wcześniej po korekcie - poinformował w czwartek Departament Handlu w komunikacie.

Reklama

Analitycy spodziewali się deficytu na poziomie 40,5 mld USD.

Liczba nowych bezrobotnych w USA wzrosła o 35 tys.

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu wzrosła w USA o 35 tys. wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 445 tys. - poinformował w czwartek Departament Pracy USA w komunikacie.

Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 410 tys. wobec 410 tys., przed korektą tydzień wcześniej.

Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku spadła o 248 tys. i wyniosła 3,879 mln w tygodniu, który skończył się 1 stycznia - podał Departament Pracy.

Analitycy spodziewali się 4,088 mln osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »