Czabański: Silne finansowo media publiczne to nasz wspólny interes

Krzysztof Czabański podkreśla, że silne finansowo media publiczne to interes każdego z nas i wspólne dobro, służące do realizacji polskiej racji stanu.

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych był w radiowej Jedynce pytany o stan prac nad nowymi regulacjami dotyczącymi abonamentu RTV. Krzysztof Czabański przypomniał o przygotowanym przez resort kultury projekcie, umożliwiającym rozliczanie abonamentu przy okazji podatków. Dodał, że rozważany jest także wariant finansowania mediów publicznych bezpośrednio z budżetu. Zastrzegł, że w tej sprawie toczy się jeszcze dyskusja. Wymagałoby to również uzgodnienia szczegółów takiego rozwiązania z Brukselą.

Jak mówił Krzysztof Czabański, on sam jest zwolennikiem takiego wariantu pod warunkiem, że na media publiczne przeznaczano by nie mniej niż dwa i pół miliarda złotych rocznie. Kwota ta powinna być gwarantowana przez budżet, by żaden rząd nie mógł przeznaczyć jej na inne cele.

Reklama

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych mówił, że media publiczne przez lata były niszczone finansowo. Zasugerował, że po rozwiązaniu kwestii ich finansowania można by się zastanowić nad ograniczeniem liczby reklam, emitowanych w mediach publicznych. Po roku czy dwóch prawdziwego zasilania finansowania mediów publicznych należałoby rozpocząć proces ograniczania czasu reklamowego - docelowo do 4 minut na godzinę. Obecnie w ciągu godziny w mediach publicznych możemy usłyszeć do 12 minut reklam.

IAR/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Czabański | media publiczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »