Czarownica z Wall Street - skąpiec wszech czasów

W Księdze Guinessa figuruje prezenter radiowy, prowadzący audycję od ponad 60 lat i scenograf, którego nazwisko widnieje w czołówce ponad 200 filmów.

Nikomu nie przychodzi do głowy krytykowanie rekordzistów z powodu wytężonej pracy. Przeciwnie, widzi się w nich symbole pasji zawodowej.

Niektóre pracownicze rekordy wpisane do Księgi Guinessa:

1. Oscar Brand

To jeden z bardziej znanych prezenterów radiowych w USA. W 1945 r. zaczął prowadzić własny program pod nazwą "Folksong Festival", dzięki któremu m.in. odkrył talent Boba Dylana, a także wypromował utwory Harry'ego Belafonte i B.B. Kinga. Trafił do Księgi po sześćdziesięciu czterech latach samodzielnego prowadzenia każdego odcinka audycji.

2. Abdul-Karim Qasem

Mieszka w Jemenie. Zarabia na życie tworząc krzyżówki do czasopism rozrywkowych. W 2008 r. ukończył konstruowanie największej na świecie krzyżówki, składającej się z 320500 pól. Praca nad nią trwała siedem lat.

Reklama

3. Kat Von D, czyli Katherine Von Drachenberg

Zawodowo zajmuje się tatuowaniem. Jej zdolności zostały zauważone przez telewizyjnych producentów, którzy uczynili Kat jedną z bohaterek reality show. Branżowy rekord Von D ustanowiła w 2008 r., tatuując czterysta osób w ciągu doby.

4. Henrietta Howland Robinson-Green

Zasłynęła jako pierwsza kobieta, z którą liczył się każdy bywalec giełdy na Wall Street, mówiono o niej Czarownica z Wall Street. W wieku trzynastu lat potrafiła wykonywać obowiązki głównej księgowej. Po osiągnięciu pełnoletności zaczęła działać w branży nieruchomości, potem inwestować w kolej, a także udzielać pożyczek. Nazywana jest najbardziej chciwą kobietą świata:

- była bardzo bogata, jednak ze względów "oszczędnościowych" nigdy nie używała gorącej wody,

- chodziła zawsze w tej samej, czarnej sukni, którą zmieniała tylko wtedy, gdy była zbyt zniszczona i wymagała cerowania,

- nie miała biura, prowadziła działalność na korytarzach jednego z banków, trzymając całą dokumentację w walizkach,

- jedynym posiłkiem, który spożywała w ciągu dnia pracy, była owsianka podgrzewana na kaloryferze,

- potrafiła samotnie przebyć setki kilometrów, by osobiście odebrać dług o wartości kilkuset dolarów,

- kiedy jej syn złamał nogę, musiano ją amputować, gdyż nie zgodziła się zapłacić za leczenie.

Kariera
Dowiedz się więcej na temat: wall | prowadzący | praca | ciekawostki | Wall Street
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »