Reklama

Dane GUS. Największy pesymizm w trzech branżach

W styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury we wszystkich prezentowanych obszarach gospodarki kształtuje się na poziomie zbliżonym lub niższym od notowanego w grudniu ub.r. - poinformował GUS.

Najlepiej i jednocześnie korzystnie koniunkturę oceniają jednostki z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa oraz informacja i komunikacja, natomiast najbardziej pesymistycznie - podmioty z sekcji zakwaterowanie i gastronomia oraz budownictwo.

W styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 12,4 - zbliżonym do notowanego w grudniu ub.r. (minus 12,2).

Budownictwo

W styczniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 17,1 - niższym od notowanego przed miesiącem (minus 15,4).

Reklama

Handel hurtowy

W styczniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 1,5 wobec minus 0,9 w grudniu.

Handel detaliczny

W styczniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 10,5 - niższym niż przed miesiącem (minus 6,2).

Transport i gospodarka magazynowa

W styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 6,0 - niższym od notowanego w ubiegłym miesiącu (minus 2,9).

Zakwaterowanie i gastronomia

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się w styczniu na poziomie minus 19,1 wobec minus 19,6 przed miesiącem. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują bardziej niekorzystne oceny koniunktury (minus 26,3) niż jednostki gastronomiczne (minus 15,2).

Informacja i komunikacja

W styczniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie plus 12,5 wobec plus 13,7 w grudniu. 

Finanse i ubezpieczenia

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się w styczniu na poziomie plus 16,1 wobec plus 15,0 w grudniu. 

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »