Dell zamierza rozwinąć się w Polsce w kierunkach centrum logistycznego i innowacyjnego

Wicepremier Piotr Gliński podał dzisiaj, że firma Dell, która w Polsce jest obecna od wielu lat, ma plany rozwinięcia swoich biznesów w Polsce w dwóch kierunkach - centrum logistycznego, jak i centrum innowacyjnego.

- Współczesny świat, współczesna gospodarka to przede wszystkim innowacja, od innowacji zależy zdolność konkurencyjna gospodarek - ocenił wicepremier podczas briefingu w Kancelarii Premiera. 

Jego zdaniem, "dla polskiej gospodarki to bardzo dobra wiadomość, że tak poważna firma amerykańska, która jednocześnie wzmacnia atlantyckie relacje polsko-amerykańskie, europejsko-amerykańskie, podejmuje tego typu decyzje". - Jest to firma, która jest zaangażowana w Polsce w pomoc uchodźcom ukraińskim. Zarówno sama firma, jak i pracownicy realizują programy pomocowe - powiedział. 

Reklama

Aongus Hegarty, prezes regionu EMEA, Dell EMC poinformował, że Dell Technologies jest w Polsce od 1992 roku, od tego czasu firma poczyniła w Polsce znaczne inwestycje. Dodał, że widzi Polskę jako kluczową dla nadchodzących inwestycji i dla rozwoju. - Na bieżąco dyskutujemy na temat potencjalnych obszarów logistyki, łańcucha dostaw i węzłów logistycznych - dodał. Opowiadał o swojej wizycie w fabryce Dell w Łodzi, gdzie spotkał się z zespołem, z którym rozmawiał o innowacyjności i technologii. Dodał, że zaobserwował ich "zdolności techniczne, jak i zdolności potrzebne do prowadzenia firmy". Jego zdaniem, lokalizacja Polski jest w zasadzie kluczowa.

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze 

- Nie możemy się doczekać możliwości rozwoju, jakie stoją przed naszym biznesem w Polsce - dodał. Prezes Dell wyraził dumę ze swoich polskich pracowników, którzy pomagają Ukrainie, przygarniają uchodźców, angażują się w wolontariat oraz podejmują działania związane z technologicznymi aspektami pomocy Ukrainie. Pełnomocnik KPRM ds. GovTech Justyna Orłowska, powiedziała, że rząd wspiera także przenoszenie biznesów ze Wschodu do Polski. Przypomniała, że w 2020 roku powołano program Poland Bussines Harbour, który powstał po sfałszowanych wyborach na Białorusi. 

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc! 

- Wtedy ściągnęliśmy tutaj kilkanaście tysięcy specjalistów z sektora IT, którzy wspierali walkę z reżimem Łukaszenki. Rozszerzyliśmy ten program na inne kraje: Rosję, Azerbejdżan, Armenię, Gruzję, Ukrainę, Mołdawię. Już teraz mamy ponad 30 tys. specjalistów, około 200 mln euro inwestycji relokowanych do Polski" - powiedziała Orłowska. 

- Razem z Polską Agencją Inwestycji i Handlu wspieramy Ukrainę, jak i międzynarodowe korporacje, które mają swoje oddziały w Rosji, a które wybierają Polskę - mówiła. - Zapraszamy kolejne firmy, aby pomóc w relokacji pracowników lub całych przedsiębiorstw - dodała.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: inwestycje zagraniczne w Polsce | Dell | nowe technologie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »