Reklama

Euro 2012: UEFA szantażuje Polskę

Ministerstwo Finansów chce renegocjować obiecane UEFA zwolnienia z podatków w trakcie Euro 2012. Federacja ostrzega - możemy wam zabrać mistrzostwa i przenieść do innego kraju - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Sprawa jest poważna. Chodzi o miliony euro w postaci wszelkiego rodzaju ulg i zwolnień podatkowych, które Polska obiecała UEFA trzy lata temu. Dziś Ministerstwo Finansów nie chce rezygnować z krociowych zysków i planuje renegocjację wcześniejszych ustaleń. Dla polskiego fiskusa jest to doprecyzowanie szczegółów, dla UEFA - skandal. Federacja straszy, że w momencie braku porozumienia w każdej chwili może przenieść mistrzostwa do Hiszpanii lub Niemiec.

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej"

Komunikat Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Sportu i Turystyki

Organizacja Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 w Polsce przebiega zgodnie z założeniami

Reklama

Przygotowania te oceniane są podczas cyklicznych posiedzeń Komitetu Sterującego UEFA. Ostatnie spotkanie Komitetu odbyło się 9 kwietnia 2010 r. w Nyonie i wówczas UEFA potwierdziła, że przygotowania Polski do Euro 2012 przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Ministerstwo Finansów potwierdza i podtrzymuje gotowość realizacji w pełnym zakresie Gwarancji 11, udzielonej przez polski rząd w związku z organizacją EURO 2012. Zapisy Gwarancji 11 mają charakter ogólny. Przewiduje ona m.in. podjęcie przez rząd "wszelkich kroków, aby dokonać maksymalnych zwrotów podatku VAT lub innych podatków na rzecz UEFA", zgodnych z prawem obowiązującym w Polsce i innych krajach członkowskich Unii Europejskiej.

Realizacja zapisów Gwarancji 11 nastąpi poprzez wydanie przez Ministra Finansów stosownych rozporządzeń. Rozmowy na temat ich szczegółowych zapisów będą przedmiotem dzisiejszego spotkania między przedstawicielami Ministerstwa Finansów i UEFA.

Jednocześnie informujemy, że rozmowy na temat realizacji rządowych gwarancji są kolejnym etapem wynikającym z harmonogramu przygotowań i nie stanowią ryzyka dla organizacji Euro 2012 w Polsce.

Magdalena Kobos

Rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów

Jakub Kwiatkowski

Rzecznik prasowy˙Ministerstwa Sportu i Turystyki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »