Reklama

Euro traci na wartości

Euro traci na wartości w związku z utrzymującymi się obawami o rozprzestrzenienie się problemów zadłużenia Euro spada w dniu dzisiejszym gdyż inwestorzy obawiają się, że problem długów przeniesie się na system bankowy i obciąży aktywa.

Reklama

W trakcie dzisiejszych notowań wartość wspólnej waluty europejskiej spada, a ma to związek z obawami inwestorów, że kryzys zadłużenia krajów przeniesie się na system bankowy, a pojawiły się one po przejęciu przez Hiszpanię kasy oszczędnościowej CajaSur.

Reklama

W trakcie notowań na rynkach azjatyckich euro spadło do 1,2346 wobec 1,2376 po zamknięciu notowań w Nowym Jorku na poziomie, czyli 1,5 proc. niżej wobec poprzedniego dnia. Waluta pozostała także słaba względem jena i spadła do 111,27 z 111,78.

- Inwestorzy rozpoczęli wyprzedaż euro wierząc, że problemów z bankami będzie więcej, w szczególności na południu Europy - powiedział jeden z traderów europejskiego banku. W przypadku dużej zmienności i redukcji ryzyka zyskują dolar amerykański i japoński jen. Dolar zyskał także wobec jena do 85,51 w czym pomogły dobre dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA.

Opracowanie Kinga Zych

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

Dowiedz się więcej na temat: city | bankowy | wartość | porady | inwestorzy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »