EuroSkills Gdańsk 2023. Rusza największe w Europie wydarzenie związane z kształceniem zawodowym

W dniach 5-9 września w Gdańsku odbędzie się EuroSkills 2023. To ósma edycja odbywającego się co dwa lata konkursu EuroSkills - największego w Europie wydarzenia związanego z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności.

Odbywający się co dwa lata i organizowany przez WorldSkills Europe wraz z 32 krajami członkowskimi konkurs EuroSkills gromadzi setki młodych profesjonalistów z krajów całej Europy, którzy rywalizują o to, by zostać najlepszym w Europie w wybranej przez siebie umiejętności.

EuroSkills Gdańsk 2023 powita 600 wykwalifikowanych młodych profesjonalistów w wieku poniżej 25 lat z 32 krajów, aby wziąć udział w konkursach i pokazach w 43 różnych umiejętnościach i zawodach. Spodziewanych jest tysiące uczestników wydarzenia z całej Polski i zagranicy. Przestrzeń konkursowa liczyć będzie ponad 50 tys. m2 powierzchni.

Reklama

Polskę będzie reprezentować 41 zawodników 

Widzowie będą mogli bezpłatnie śledzić zmagania konkursowe, a także spróbować swoich sił w strefach "Try-a-Skill". To doskonała okazja, żeby zachęcić młodych ludzi do rozwinięcia swojej pasji i wdrożenia się w przyszły zawód. EuroSkills Gdańsk 2023 będzie także okazją do podjęcia tematu przyszłości edukacji zawodowej w całej Europie. 

W ramach konkursu odbędzie się VI Międzynarodowy Kongres Edukacji i Szkolnictwa Zawodowego. Podczas tegorocznej edycji kongresu poruszone zostaną tematy odnoszące się do globalnych trendów w edukacji i obchodów Europejskiego Roku Umiejętności.

Podczas EuroSkills Gdańsk 2023 nasz kraj będzie reprezentować kadra 41 zawodników w 36 konkurencjach. Większość z nich na międzynarodowe igrzyska umiejętności została wyłoniona podczas zawodów SkillsPoland. Rozegraliśmy je w listopadzie 2022 roku również na Pomorzu. Do zwycięzców konkursów branżowych dołączyli także laureaci "SkillsPoland Edycja Specjalna", czyli uczestnicy zawodów, które odbywały się w szkołach i na uczelniach w całym kraju do kwietnia 2023.

EuroSkills Gdańsk 2023 jest organizowane przy współpracy Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, WorldSkills Poland, WorldSkills Europe. Miasto Gdańsk jest gospodarzem, a konkurs odbywać się będzie w AMBEREXPO, na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk oraz terenach przyległych.

Wstęp na konkurs jest bezpłatny.

Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: EuroSkills | Gdańsk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »