Reklama

"Gazeta Polska codziennie": Nasz transport w ogonie Europy

Polska znalazła się na przedostatnim miejscu w Unii Europejskiej w rankingu jakości transportu. Od zeszłego roku awansowaliśmy o jedno miejsce, wyprzedzając Rumunię. Na pierwszym miejscu znalazła się Holandia - informuje "Gazeta Polska codziennie".

Wynika to z drugiego wydania tzw. tabeli wyników w dziedzinie transportu Komisji Europejskiej. Porównywane są w niej postępy państw członkowskich w 29 kategoriach transportowych. W 14 na 29 kategorii Polska znalazła się w piątce najgorzej ocenionych państw, jedynie w trzech kategoriach - wśród pięciu najlepszych. Liderem jakości transportu w UE jest Holandia. Zwłaszcza jej lotniska uważane są za najlepsze w Europie.

Reklama

Pod względem jakości dróg znaleźliśmy się na 25. miejscu, wyprzedzając tylko Bułgarię, Łotwę i Rumunię. Polska jest też czwarta od końca pod względem stanu infrastruktury lotniczej i kolejowej. Także liczba śmiertelnych ofiar wypadków na drogach nadal jest w naszym kraju wyższa od unijnej średniej. Poprawiły się za to wyniki, jeśli chodzi o bezpieczeństwo na kolei.

Dowiedz się więcej na temat: Polskie | transport

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »