Reklama

Grupa Polsat Plus: Poprawa wyników, rekordowa dywidenda

Rebranding marek Grupy Polsat Plus - strategiczna harmonizacja, nowa, spójna identyfikacja wizualna i pierwsza w historii wspólna kampania trzech głównych marek - Plusa, Polsatu i Polsat Box. Do kluczowych marek Plusa i Polsatu dołączają nowe marki - Polsat Box zastępuje markę Cyfrowy Polsat, Polsat Box Go - zastępuje Iplę i Cyfrowy Polsat Go oraz powstała nowa marka - Polsat Go.

Plus obejmuje zasięgiem 5G 15 mln mieszkańców Polski, bije rekord Polski w szybkości komercyjnego Internetu 5G - ponad 1 Gb/s, wprowadza eSIM i elektroniczny podpis w salonach. Polsat Box (wcześniej Cyfrowy Polsat) to m.in. nowy dekoder 4K z pilotem Bluetooth, a od września nowa i nowoczesna aplikacja Polsat Box Go z ofertą dla wszystkich. Polsat ma nowe oprawy swoich kanałów i uruchamia aplikację Polsat Go. Rośnie pozycja Grupy w Internecie - ponad 20 mln realnych użytkowników. W sierpniu Grupa sfinalizowała przejęcie akcji Netii.

Grupa Polsat Plus świadczyła na koniec II kwartału łącznie ponad 18 mln usług telewizji, Internetu i telefonii komórkowej, a w II kwartale zanotowała 10% wzrost przychodów do blisko 3,2 mld zł, wzrost skorygowanego wyniku EBITDA o 14% do 1,14 mld zł oraz zysku netto do poziomu 542 mln zł. Tak silne wyniki pozwoliły podjąć decyzję o wypłacie rekordowej dywidendy w wysokości 767 mln zł.

Reklama

- W czerwcu rozpoczęliśmy wyjątkowy, strategiczny projekt harmonizacji naszych kluczowych marek. Aby ułatwić klientom i widzom identyfikację wszystkich oferowanych przez nas usług i produktów i zapewnić im łatwy wybór tego, czego potrzebują, wprowadzamy nowe logotypy naszych głównych marek, nową, spójną dla całej Grupy Polsat Plus identyfikację wizualną oraz przejrzystą i ujednoliconą komunikację marketingową - mówi Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtela.

Zmiany w portfolio marek Grupy Polsat Plus

Kluczowe i strategiczne marki to: Plus, czyli komunikacja - "connectivity" oraz Polsat odpowiadająca za treści - "content". Polsat i Plus mają nową identyfikację wizualną, a Polsat Box jest nową marką, która zastępuje Cyfrowy Polsat. Serwisy i aplikacje Ipla i Cyfrowy Polsat GO zmienią się w jeden serwis i aplikację Polsat Box Go, dostępną bez reklam, w modelu płatnym. Polsat Go to  nowy, bezpłatny serwis w modelu z reklamami z treściami Telewizji Polsat.

Najszybsza i najlepsza w Polsce sieć 5G

Plus objął zasięgiem sieci 5G już ponad 15 mln osób z niemal 500 miejscowości. Dzięki temu w zasięgu najlepszej, największej i najszybszej sieci 5G w Polsce znajduje się już ponad 40% mieszkańców Polski.

Plus pobił też rekord Polski szybkości komercyjnej sieci 5G - ponad 1 Gb/s.

Transakcja z Cellnex i akcje Netii

Na początku lipca nastąpiło rozliczenie transakcji dotyczącej sprzedaży Polkomtel Infrastruktura na rzecz Cellnex Telecom za kwotę ok. 7,1 mld zł. W pierwszych dniach sierpnia Grupa Polsat Plus sfinalizowała przejęcie akcji Netii, stając się jej jedynym akcjonariuszem.

 Działania prośrodowiskowe

Działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego i klimatu są ważnym elementem działalności społecznej Grupy Polsat Plus. Przy zaangażowaniu spółki ESOLEO z Grupy Polsat Plus w Brudzewie na działkach o powierzchni ok. 100 ha finalizowana jest budowa największej farmy fotowoltaicznej w Polsce.

eSIM i podpis elektroniczny w Plusie

Klienci sieci Plus mogą już podpisywać umowy w formie elektronicznej, za pomocą podpisu składanego na tablecie. To rozwiązanie zapewni przede wszystkim szybkość i wygodę obsługi klientów oraz oszczędność ich czasu. Przynosi także korzyści związane z ochroną środowiska - mniejsze zużycie papieru, a więc i wyciętych drzew. W najbliższym czasie Plus uruchomi również usługę eSIM, czyli cyfrową wersję karty SIM.

Kolejny bardzo dobry kwartał konsekwentnie realizowanej strategii multiplay

- To kolejny bardzo dobry kwartał segmentu B2C i B2B dla naszej Grupy. Mamy prawie 2,1 mln klientów w ramach naszej strategii multiplay. Sprzedaliśmy prawie 450 tys. dodatkowych usług kontraktowych rok do roku. Dynamicznie budujemy wartość naszych klientów. Średni przychód od klienta wzrósł o 5,7% i 5 zł, osiągając poziom 91,4 zł. Na bardzo niskim poziomie pozostaje wskaźnik rezygnacji, który w najlepszy sposób opisuje zadowolenie i satysfakcję klientów z naszych usług - mówi Maciej Stec, Wiceprezes Zarządu ds. Strategii Cyfrowego Polsatu i Polkomtela.

Wiodąca pozycja Grupy Polsat-Interia na rynku wydawców internetowych

- Kanały Grupy Telewizji Polsat pozostają w czołówce najchętniej wybieranych, a ich łączne wyniki oglądalności kształtują się na wysokim poziomie ponad 24%. Wraz z odbudowującym się rynkiem reklamy osiągnęliśmy bardzo dynamiczny wzrost przychodów w drugim kwartale, a w całym półroczu nasze przychody z reklamy TV rosły o 5 p.p. szybciej niż cały rynek. Rozwijamy nasze portale internetowe, m.in. wykorzystując obszerny kontent produkowany w naszej Grupie. Dziś portale naszej Grupy, na czele z Interia.pl, odwiedza ponad 20 mln użytkowników miesięcznie - mówi Stanisław Janowski, Prezes Zarządu Telewizji Polsat.

Dynamiczny wzrost przychodów Grupy Polsat Plus

- Zdrowa kondycja ARPU i rosnące przychody detaliczne przyczyniły się do wyraźnego wzrostu wyniku EBITDA segmentu usług B2C i B2B. Dzięki odbudowującemu się rynkowi reklamy telewizyjnej oraz konsolidacji wyników Interia.pl przychody segmentu mediowego rosły dwucyfrowo. Bardzo dobra kondycja finansowa Grupy pozwala nam kontynuować bieżące projekty, realizować wszystkie zaplanowane inwestycje i jednocześnie przygotować się do wypłaty dywidendy w rekordowej wysokości  - mówi Katarzyna Ostap-Tomann, Członek Zarządu ds. Finansowych Cyfrowego Polsatu i Polkomtela.

CYFRPLSAT

18,9000 -0,2400 -1,25% akt.: 27.01.2023, 17:51
  • Otwarcie 19,3000
  • Max 19,3000
  • Min 18,9000
  • Kurs odniesienia 19,1400
  • Suma wolumenu 360 797
  • Suma obrotów 6 863 947,6300
  • Widełki dolne 17,3700
  • Widełki górne 21,2200
Zobacz również: KDMSHIPING TATRY VOXEL

Najważniejsze dane operacyjne (bez uwzględnienia danych operacyjnych Grupy Netia, które są publikowane oddzielnie od wyników Grupy Cyfrowy Polsat) za II kwartał 2021 roku dla segmentu usług B2C i B2B:

- Łącznie Grupa Polsat Plus świadczy 18 mln usług płatnej telewizji, Internetu i telefonicznych, a ich liczba wzrosła o 3% r/r.

- Liczba klientów usług multiplay, świadczonych m.in. w ramach flagowego programu smartDOM, wzrosła o 67 tys. r/r (3%) do 2,1 mln.

- Przyrost liczby usług kontraktowych - o 447 tys. (3%) r/r do 15,43 mln.

- Wzrost średniego miesięcznego przychodu od klienta kontraktowego (ARPU) o blisko 5 zł r/r do 91,4 zł.

- Wskaźnik odejść klientów (churn) na niezmiennie niskim poziomie - 7% w skali roku.

- Wzrost liczby usług prepaid oraz ich ARPU - 2,6 mln usług z wysokim ARPU na poziomie 22 zł (wzrost o 2,8% r/r).

- Klienci detaliczni Cyfrowego Polsatu i Plusa przetransferowali ok. 431 PB danych (wzrost o 23% r/r).

Najważniejsze dane operacyjne za II kwartał 2021 dla segmentu mediowego:

Kanały Grupy Telewizji Polsat były w czołówce rynku oglądalności w grupie komercyjnej, osiągając wynik 24,4% w II kw. (8,9% kanału głównego oraz 15,5% kanałów tematycznych) i 24,2% w całym pierwszym półroczu (9,1% kanału głównego oraz 15,1% kanałów tematycznych).

Przychody Grupy Telewizji Polsat z reklamy telewizyjnej i sponsoringu zwiększyły o 55,2% r/r do 330 mln zł w II kw. (niski punkt odniesienia efektem pierwszego lockdownu z wiosny 2020 r.), a udział Grupy w rynku reklamy TV wzrósł do poziomu 28,6%. W całym pierwszym półroczu przychody Grupy Telewizji Polsat wzrosły o 26,6% r/r do 602 mln zł, a ich dynamika przewyższała tę rynkową, w efekcie czego udział Grupy w rynku reklamy telewizyjnej i sponsoringu wzrósł do 29%.

Wiodąca pozycja Grupy Polsat-Interia na rynku wydawców internetowych - 20,3 mln użytkowników oraz średniomiesięcznie ponad 2 mld odsłon serwisów internetowych Grupy.

Wyniki finansowe Grupy Polsat Plus

W drugim kwartale br. Grupa Polsat Plus zanotowała dynamiczny, ponad 10% wzrost przychodów do kwoty 3,16 mld zł. Skorygowany wynik EBITDA wzrósł o 14% do ok. 1,14 mld zł, a zysk netto do wysokości 541,7 mln zł. Wolne przepływy pieniężne pozostają na wysokim poziomie ok. 1,4 mld zł. Wskaźnik całkowitego zadłużenia zmniejszył się do poziomu 2,77x (dług netto/EBITDA LTM) pomimo rozliczenia zakupu pakietu akcji spółki eObuwie.pl i nabywania akcji Netii.

Inf. pras.Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: Grupa Polsat | Grupa Polsat Plus | INTERIA | 5G

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »