Harvard dostępny już nad Wisłą
Leadership Academy for Poland to program rozwoju przywództwa, którego pierwsza edycja właśnie zakończyła się w Polsce. Zajęcia z wyselekcjonowaną grupą blisko 40 uczestników prowadzili m.in. wykładowcy z Uniwersytetu Harvarda. Nowatorski program edukacyjny ma na celu rozwijanie kompetencji menadżerskich i przywódczych, a także wywołanie impulsu rozwojowego w polskiej nauce.
- Podstawowym celem działalności Leadership Academy for Poland jest chęć wspierania aktywnych i utalentowanych osób, mogących współtworzyć przyszłość naszego kraju - ocenia prof. Cezary Wójcik, pomysłodawca i założyciel LAP.
Podczas dwumiesięcznej rekrutacji, dedykowanej Polakom mieszkającym w naszym kraju, jak i poza granicami, organizatorzy akademii wybrali do uczestnictwa w programie osoby działające w sektorze biznesu, organizacjach non-profit, administracji publicznej, mediach, kulturze i sporcie oraz w segmencie startupów.
- Wybór osób uczestniczących w LAP był dla nas bardzo trudnym zadaniem. Na każde miejsce aplikowało ponad 10 osób. Finalistów zaprosiliśmy do uczestnictwa w wykładach, które prowadzili najlepsi, światowi specjaliści w dziedzinie przywództwa - podkreśla Wójcik.
- Program jest adresowany do osób, które już zbudowały swoje pozycje liderów, jedocześnie jednak wciąż poszukują nowych dróg wpływania na swoje otoczenie. LAP ma rozwinąć drzemiący w tych ludziach potencjał - tłumaczy Wójcik.
Oprócz założyciela LAP na liście wykładowców akademii znalazł się także profesor Dean Williams - członek Center for Public Leadership przy Uniwersytecie Harvarda oraz doktor John Scherer, specjalista uznawany na arenie międzynarodowej za pioniera rozwoju kreatywnego przywództwa w firmie, a w 2008 roku umieszczony na liście 100 najważniejszych innowatorów w dziedzinie rozwoju osobistego i przywództwa.
Akademię rozpoczął wykład otwarty "Cel. Odpowiedzialność. Umysł" prof. Cezarego Wójcika. Podczas pozostałych wykładów, każdy uczestnik LAP poznawał kolejne aspekty przywództwa, związane z zarządzaniem dynamiką relacji w grupie, analizą przypadków postępowania liderów, zebranych podczas wielu lat szkoleń, a także dowiedział się, w jaki sposób rozwijać kompetencje przywódcze w trzech zakresach: ludzkim (przewodzenie w organizacji, rozumienie motywacji pracowników, budowanie długofalowych możliwości zespołów), systemowym (zarządzanie kompleksowością otoczenia) oraz samodoskonalącym (źródła motywacji i stosunku do siebie, ludzi i świata).
Pierwsza część dwumiesięcznego programu dla przywódców miała miejsce w kampusie akademickim zlokalizowanym w kujawskim Hotelu Herbarium i trwała od 2 do 8 października 2016 roku.
Interia wspiera medialnie projekt Leadership Academy for Poland.
bb