Indeks w Szanghaju spada, ale rośnie Nikkei

W trakcie dzisiejszych notowań spadła wartość indeksu w Chinach. Indeks Shanghai Composite (SSEC) zakończył dzień na poziomie 2695,7 pkt. Na rynku chińskim najsłabiej dziś spisywały się spółki małe oraz sektor bankowy w związku obawami, że władze będą podejmować dalsze kroki zacieśniające politykę pieniężną.

W trakcie dzisiejszych notowań spadła wartość indeksu w Chinach. Indeks Shanghai Composite (SSEC) zakończył dzień na poziomie 2695,7 pkt. Na rynku chińskim najsłabiej dziś spisywały się spółki małe oraz sektor bankowy w związku obawami, że władze będą podejmować dalsze kroki zacieśniające politykę pieniężną.

Oczekiwany jest wzrost oficjalnej stopy procentowej w najbliższym czasie, co zniechęca do zainteresowania sektorem bankowym.

Tymczasem japoński indeks Nikkei zyskał dziś 0,7 proc. Uczestnicy rynku tokijskiego skupili się na spółkach eksportowych oraz związanych z surowcami w związku z oczekiwaniem na dobre wyniki. Eksporterzy Kyocera i Canon w czwartek opublikują wyniki finansowe.

Operujący wśród spółek z indeksu S&P500 obserwowali wzrost ceny General Electric

W trakcie piątkowych notowań na amerykańskim rynku akcji jedną a najmocniej rosnących spółek był General Electric. Na zamknięciu notowań dziesiątka najmocniejszych spółek dnia zawierała papiery General Electric, Exxon Mobil, Proctor and Gamble i Johnson and Johnson. Cena GE rosła po opublikowaniu wyników za IV kw. i cały rok 2010. Spółka odnotowała dwucyfrową dynamikę wzrostu zysku po raz trzeci z rzędu, a wynik za te trzy miesiące wyniósł 3,9 mld dolarów.

Reklama

Wycena spółki także wzrosła za sprawą wyniku za cały rok 2010, który wyniósł 12,6 mld dolarów.

"Zamówienia w IV kw. wzrosły o 12 proc. w relacji rok do roku, gdzie o 20 proc. wzrosły zamówienia na sprzęt, a o 5 proc. na usługi" tłumaczył szef GE Jeff Immelt. Indeks S&P500 zakończył piątkowe notowania zwyżką o 0,24 proc.

Komentarze członka Banku Anglii osłabiły notowania funta

W trakcie dzisiejszych notowań na rynku walutowym widać osłabienie funta względem dolara w związku z komentarzem jednego z bankierów Banku Anglii.

Wielu uczestników rynku funta do dolara postanowiło zrealizować zyski po ostatnim wyznaczeniu dwumiesięcznego szczytu w związku z niepewnością co do przyszłości kształtowania się stóp procentowych. Rano funt tracił 0,3 proc. do dolara do poziomu 1,5949, ale spadek był widoczny także wobec euro. Dzisiejsze poranne osłabienie pojawiło się po tym, jak Adam Posen z banku Anglii powiedział Bloombergowi, że brytyjski rynek nieruchomości cierpi w związku z ryzykiem braku poprawy, co przyczyniło się do pojawienia się wątpliwości, czy stopa procentowa wkrótce wzrośnie.

Podkreślił on obawy o niski poziom obrotów na rynku nieruchomości, dodając, że ostatnio prowadzona polityka pieniężna ma wspomóc rynek kredytów hipotecznych, by te stały się bardziej dostępne. Inwestorzy uznali, że główna stopa procentowa pozostanie na poziomie 0,5 proc. do chwili pojawienia się oznak poprawy na rynku nieruchomości.

City Index

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

City Index / o. w Polsce
Dowiedz się więcej na temat: sektor bankowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »