Reklama

"Jest duża szansa, że siłownie zostaną z powrotem otwarte"

Dzisiaj na godzinę 13.45 zaplanowane zostało spotkanie przedstawicieli branży fitness z wicepremierem i ministrem rozwoju, Jarosławem Gowinem. Jak dowiedziała się nieoficjalnie Interia, istnieje duża szansa, że siłownie zostaną ponownie otwarte.

- Jest dobre podłoże do rozmów. Rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia nie zamyka klubów fitness w 100 proc. Nie jest ono do końca jasne, ale od początku rozmów była chęć wypracowania rozwiązania, tak żeby kluby mogły działać - mówi Interii przedstawiciel branży fitness, które weźmie udział w dzisiejszych rozmowach z wicepremierem Gowinem.

Jak przyznaje nasz rozmówca, branży pomogły protesty. - Na pewno to kwestia różnych zmiennych, a sobotnie protesty to jedna z nich. Nie tylko my podjęliśmy działania komunikacyjne i wyraziliśmy sprzeciw. Wsparło nas wiele organizacji branżowych i okołobranżowych oraz sportowcy. Wydźwięk medialny i społeczny był potężny. Generalnie społeczeństwo powiedziało "nie" na taką decyzję rządu. Jest duża szansa, że siłownie zostaną ponowni otwarte - wskazuje źródło Interii.

Reklama

Przypomnijmy, że zgodnie z nowymi obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd, od soboty 17 października siłownie, kluby fitness i baseny na terenie całego kraju pozostają co do zasady zamknięte. Decyzja rządzących spotkała się ze sprzeciwem branży fitness, której przedstawiciele protestowali w sobotę w Warszawie. Na dzisiaj, na godzinę 13.45 zaplanowane jest spotkanie przedstawicieli branży z wicepremierem i ministrem rozwoju Jarosławem Gowinem. Pierwsze rozmowy odbyły się już w piątek.

Dominika Pietrzyk

Dowiedz się więcej na temat: siłownie | kluby fitness | pandemia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »