Jest nowy prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Rada nadzorcza zdecydowała

Prezesem Polskiego Funduszu Rozwoju został Piotr Matczuk, a wiceprezesem ds. finansów i rozwoju Mariusz Jaszczyk. Z kolei Mikołaj Raczyński będzie pełnił funkcję wiceprezesa ds. inwestycji – wynika z komunikatu PFR, który został opublikowany w środę wieczorem. Rada nadzorcza PFR zakończyła bez rozstrzygnięcia postępowanie na funkcję wiceprezesa ds. programów rozwojowych.

Nowa kadencja Zarządu rozpocznie się w dniu następującym po dniu odbycia Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki, zatwierdzającego sprawozdanie finansowe PFR S.A. za rok obrotowy 2023. 

Pierwszy konkurs z początku grudnia ub. roku nie wyłonił nowego prezesa (nikt się nie zgłosił). Kolejny konkurs trwał od marca (był już dwa razy przedłużany). W kwietniu br. zmieniono też skład rady nadzorczej PFR. Wcześniej prezesem Polskiego Funduszu Rozwoju był Paweł Borys, który pełnił tę funkcję do marca tego roku. 

"Gratulacje dla Piotra Matczuka nominacji na prezesa zarządu oraz @MikRaczynski i Mariuszowi Jaszczykowi powołania na wiceprezesów @Grupa_PFR. Bardzo profesjonalny zespół, któremu życzę wizji, skuteczności, asertywności niezbędnej w tej roli i wielu sukcesów. Piotr Matczuk jako wieloletni dyrektor IFC z pewnością świetnie rozumie instytucje rozwojowe. Powodzenia dla całego zespołu @Grupa_PFR pod nowym kierownictwem!" - napisał Paweł Borys w sieciach społecznościowych. 

Reklama

Kim jest Piotr Matczuk? To on pokieruje Polskim Funduszem Rozwoju

Piotr Matczuk to ekonomista i menedżer z 17-letnim doświadczeniem zawodowym, w tym 10-letnią praktyką w międzynarodowych instytucjach rozwojowych. W latach 2017-2024 przedstawiciel Międzynarodowej Korporacji Finansowej (IFC) - agendy Grupy Banku Światowego w Polsce, gdzie odpowiadał za realizację strategii IFC, projekty inwestycyjne i doradcze, rozwój biznesu oraz relacje z partnerami publicznymi i prywatnymi. Przed dołączeniem do IFC nadzorował realizację projektów strategicznych w PKP Intercity. W latach 2011-2014 doradca w radzie nadzorczej Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. W latach 2008-2011 analityk rynków finansowych w Narodowym Banku Polskim - napisano w komunikacie. 

Wiceprezes ds. finansów i rozwoju Mariusz Jaszczyk doświadczenie zawodowe zdobywał w firmach konsultingowych KPMG, EY, instytucjach finansowych - grupie PKO BP oraz grupie Polskiego Funduszu Rozwoju, a także w firmie Telematics Technologies. Współtwórca ustawy o PPK. Ostatnio zarządzał pionem finansów i kontrolingu w PFR S.A.

Mikołaj Raczyński z kolei od lutego 2023 roku związany był z Portu - platformą inwestycyjną domu maklerskiego WOOD & Co. - jako Chief Investment Officer oraz Head of Portu Poland. Wcześniej, w latach 2013-2022, pracował dla Noble Funds TFI, gdzie zajmował stanowiska odpowiednio zarządzającego funduszami, dyrektora działu zarządzania funduszami oraz członka zarządu odpowiedzialnego za podejmowanie decyzji inwestycyjnych. Karierę rozpoczynał w dziale analiz Domu Inwestycyjnego Investors S.A. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PFR
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »