Reklama

Komisja Europejska chce kar dla Polski!

Komisja Europejska chce kar finansowych dla Polski za niewdrożone 2 dyrektywy z prawa telekomunikacyjnego. Polskie Radio dowiedziało się, że Bruksela skierowała pozwy przeciwko Warszawie do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu.

Dwa razy po 56 tysięcy euro za każdy dzień zwłoki od ogłoszenia wyroku do wdrożenia obu dyrektyw - taką karę wymierzyła Bruksela. Chodzi o niewdrożone prawo telekomunikacyjne, a ponieważ znajduje się ono jeszcze na etapie prac rządowych jest niemal pewne, że Polska zapłaci za niedbałość i nieprzypilnowanie spraw, bo rozpatrzenie pozwu przez Trybunał zajmie kilka miesięcy.

Reklama

Ale na tym - jak podkreślają unijni urzędnicy - tracą także konsumenci, bo te przepisy regulują i wymuszają przejrzystość rynku, poprawiają jakość usług telekomunikacyjnych.

Jedna na przykład ułatwia klientom zmianę operatora i zobowiązuje ich także do bezpiecznego przechowywania danych osobowych oraz niezwłocznego informowania o przypadkach naruszeń.

Druga wymaga od urzędów telekomunikacyjnych promowania otwartego dostępu użytkowników internetu do informacji i korzystania z dowolnych aplikacji oraz usług.

Komisja Europejska w lutym wytykała Warszawie brak wdrożonych przepisów, które weszły w życie rok temu i podkreślała, że konsumentów w Polsce omijają korzyści płynące z nowych zasad telekomunikacyjnych.

Teraz wiadomości gospodarcze przeczytasz jeszcze szybciej. Dołącz do Biznes INTERIA.PL na Facebooku

Dowiedz się więcej na temat: komisja' | telekomunikacja | kara | Mustafa | chcę | Komisja Europejska | chciał | Polskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »