Kompania Piwowarska wycofuje wadliwą partię piwa
- 700 hektolitrów piwa bezalkoholowego marki Lech Free wycofuje z rynku Kompania Piwowarska (KP). Firma stwierdziła, że trunek nie ma odpowiedniej jakości. Na rynek trafiło ok. 20 tys. butelek z wadliwej partii.
Jak podał w piątek rzecznik prasowy spółki Paweł Kwiatkowski, badania fizyko-chemiczne wykazały podwyższony, w stosunku do standardów przyjętych dla piwa, poziom niektórych substancji. Zapewnił, że wadliwe produkty nie są szkodliwe dla zdrowia.
Kwiatkowski powiedział PAP, że do czwartku udało się wycofać z rynku ok. połowy wadliwej partii. Zastrzegł, że wycofywane produkty stanowią promil rocznej produkcji KP.
"Piwo z wadliwej partii charakteryzowało się nieprzyjemnym zapachem i nieakceptowalnym smakiem. Natychmiast po otrzymaniu informacji na ten temat podjęliśmy działania minimalizujące dostęp konsumentów do produktów tej marki, budzące wątpliwości jakościowe" - podał.
"Spółka po stwierdzeniu problemu sama poinformowała służby sanitarne i podała informację do wiadomości publicznej.
Na rynek trafiło ok. 20 tys. butelek wadliwej partii" - dodał Kwiatkowski.
Rzecznik zapewnił, że KP wszczęła procedury kontrolne, które mają wyjaśnić, dlaczego do tego doszło.
Kompania Piwowarska poinformowała, że piwa z wadliwej partii, można wymieniać na dobrej jakości piwo.
_ _ _ _ _
W zeszłym roku Polacy wydali na piwo 21,4 mld zł, na co wpływ miało także rosnące zainteresowanie piwami regionalnymi i smakowymi. Te pojawiały się w ofercie zarówno małych warzelni (reaktywowany browar w Zwierzyńcu), jak i dużych browarów (Carlsberg wprowadził Somersby, Grupa Żywiec - Warkę Radler, a Kompania Piwowarska - Lecha Shandy).
- Obecnie rynek piwa w Polsce obecnie kurczy się, ten trend będzie się utrzymywał w kolejnych miesiącach. Zdaniem analityków, kluczowe dla całej branży są jednak miesiące wakacyjne.