Korea Południowa wprowadza "500+". Pomoc socjalna dla odizolowanych społecznie

Ministerstwo ds. Równości Płci i Rodziny Korei Południowej ogłosiło, że zamierza wprowadzić pomoc socjalną dla młodych osób, które odizolowały się od społeczeństwa. Program socjalny przewiduje wypłatę do 650 tys. wonów południowokoreańskich (ok. 500 dolarów amerykańskich) miesięcznie, dla obywateli w wieku od 9 do 24 lat.

Jak informuje serwis CNN, rząd Korei Południowej zapowiedział wprowadzenie nowego programu socjalnego, który ma pomóc "odizolowanym społecznie" obywatelom w powrocie do funkcjonowania wśród ludzi. Wypłatą świadczenia ma zająć się Ministerstwo ds. Równości Płci i Rodziny, które wskazało, że dodatek będzie wynosić do 650 tys. wonów miesięcznie, czyli ok. 500 dolarów.

Miesięczny zasiłek skierowany jest do obywateli w wieku od 9 do 24 lat. Nie jest to jedyny warunek, który należy spełnić, ponieważ dochód w gospodarstwie domowym, w którym żyje osoba pobierająca świadczenie, nie może przekroczyć miesięcznej średniej na poziomie ok. 5,4 mln wonów, tj. 4165 dol. na czteroosobową rodzinę.  

Reklama

Młodzi Koreańczycy są narażeni na odizolowanie od społeczeństwa

Według resortu, w 2021 r. liczba młodych Koreańczyków, którzy odizolowywali się od innych, wyniosła ok. 338 tys. osób, przy czym wielu z nich pochodziło z uboższych warstw społecznych. W 2021 r. w kraju zamieszkiwało łącznie 51,74 mln osób.  

Natomiast, jak wynika z danych Koreańskiego Instytutu Zdrowia i Spraw Socjalnych, na które powołuje się tamtejszy urząd, ok. 3,1 proc. Koreańczyków w wieku od 19 do 39 lat są "odosobnieni i samotni", a ich sytuacja wpisuje się w definicję życia w "ograniczonej przestrzeni, w stanie odłączenia od świata zewnętrznego przed dłuższy czas i mających zauważalne trudności w życiu w społeczeństwie".  

Rząd Korei Południowej liczy, że dzięki pomocy państwa część osób zagrożonych odizolowaniem uda się przełamać problemy, które doprowadziły ich do tego stanu. Ministerstwo wśród takich czynników wymienia m.in. choroby psychiczne, w tym depresję, czy wykluczenie spowodowane problemami finansowymi lub rodzinnymi.  

Oprac. Alan Bartman

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Korea Południowa | społeczeństwo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »