Reklama

Kraków Business Run - start juz w niedziele

Już w najblizszą niedzielę, 16 wrzesnia, o godzinie 10.00 rozpocznie sie Kraków Business Run. To pierwsza edycja charytatywnego biegu sztafetowego, w którym wystartuje ponad 1000 zawodników z blisko 100 firm. Imprezie towarzyszy piknik rodzinny oraz koncerty na krakowskim Rynku Glównym.

Pierwsza krakowska sztafeta biznesowa wystartuje w niedzielę o godzinie 11.00 z Rynku Głównego (od strony Ratusza). Pobiegnie w niej 205 pięcioosobowych zespołów, czyli aż 1025 biegaczy, którzy reprezentują 95 małopolskich firm. Do biegu więcej niz po pieć zespołów zglosiło osiem firm: UBS - 16, Capgemini - 13, BPH S.A. - 11, Comarch - 9, IBM BTO - 8, Luxoft - 7, Motorola Solutions Systems - 6, Brown Brothers Harriman - 6.

Jak mówi Wojciech Liszka z Radisson Blu Hotel Kraków:- Już teraz możemy powiedzieć, ze Kraków Business Run to wielki sukces - widząc jak duże jest zainteresowanie biegiem, w ostatniej chwili udalo sie przeniesc start i mete na krakowski rynek, a przy dużej skali tego wydarzenia udało się utrzymać jego doskonałą rangę.

Reklama

Wszyscy biegacze już w najbliższą niedzielę pobiegną 3,8-kilometrową trasą wokół Plant, by w ten sposób pomóc Justynie Topa - podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. W wyniku ciężkiej choroby w dzieciństwie straciła ona nogę i od tego czasu porusza się o kulach. Proteza, która zostanie sfinansowana z opłat wpisowych pozwoli jej na normalne życie. Justyna tak dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w bieg: - (...) Ksiądz Jan Twardowski napisał w jednym ze swoich wierszy: "Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno". Dla mnie to okno otworzył, kiedy pomógł mi wstać ze szpitalnego łóżka, a teraz otwiera je szerzej i za tym oknem postawił wielu dobrych ludzi, którym nie jest obojętny mój los, którzy całym sercem zaangażowali się, aby mi pomóc. Wyrażam za to Państwu wielka wdzięczność".

W czasie gdy biegacze będą okrążać Planty, na Rynku Głównym już od godziny 10.30 będzie trwać rodzinny piknik z atrakcjami dla dzieci i dorosłych oraz koncerty.

O godzinie 13.00 zagra gwiazda programu "Must Be The Music" - Teddy Jr. Następnie o 14.00 pałeczkę przejmie zwycięzca programu "X Factor" Dawid Podsiadlo z zespołem Curly Heads, a po 15.00 na scenie pojawi się krakowska artystka o kryształowym glosie - Pati Sokół.

Na najmłodszych czeka Kangurowe Przedszkole, a w nim zawody sportowe z nagrodami - rozgrywki z dużą piłką, pingwini bieg, będzie tez można zaprojektować i wykonać własną koszulkę sportową.

Gościnna prowadząca Kraków Business Run będzie Marzena Rogalska, a towarzyszyć jej będą Janusz Łopuch i Kamil Karwel. O oprawę muzyczną i efekty dźwiękowe zadba Dominik Halgas, czyli DJ Hugo.

Punktualnie o 11.00 sygnał do startu dadzą zastępca prezydenta Krakowa Magdalena Sroka oraz Jasiek Mela - prezes Fundacji Poza Horyzonty.

Jak powiedziała nam Magdalena Sroka: - W naszym mieście jest już kilka dużych imprez sportowych, jednak takiej jak ta nigdy jeszcze nie było - nie tylko u nas, ale i w Polsce. Organizatorom z dużym sukcesem udało połączyć współpracę biznesu z sektorem publicznym. Ale szczególną uwagę trzeba zwrócić na fakt, ze to jedyne takie wydarzenie, które w jednym wspólnym celu charytatywnym zmobilizowało do biegania i zdrowego stylu życia blisko 100 firm z naszego regionu i ponad 1000 osób. Dla niektórych to pierwsze kilometry przebiegnięte w jakimkolwiek konkursie. Dzięki wam nasze miasto staje się jeszcze lepszym miejscem - do mieszkania, pracy i do życia. Tym samym sztafeta biznesowa Kraków Business Run stała się nowym, wartościowym narzędziem w promocji gospodarczej Krakowa.

PROGRAM IMPREZY - 16 września 2012

9:00 - otwieramy biuro zawodów na Rynku Głównym

10:00 - obowiązkowa odprawa wszystkich kapitanów drużyn

10:30 - uroczyste otwarcie Kraków Business Run

10:45 - wspólna rozgrzewka

11:00 - start Kraków Business Run

Około 13:15 - ogłoszenie zwycięzcy

13:45 - koncert zespołu Teddy Jr.

14:20 - koncert zespołu Curly Heads

15:00 - koncert Pati Sokół i DJ Seb

15:30 - zakończenie Kraków Business Run.

Więcej informacji zapraszamy na: http://krakowbusinessrun.pl

Organizatorzy Kraków Business Run to: Fundacja Jaska Meli Poza Horyzonty, Radisson Blu Hotel Kraków, UBS Service Centre (Poland) sp. z o.o., Luxoft Poland Sp. z o.o., Gmina Miejska Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Biznes INTERIA.PL na Facebooku. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »