Kultowa galeria handlowa przechodzi do historii. Galeries Lafayette przez lata była symbolem

Legendarna galeria handlowa Galeries Lafayette na Friedrichstrasse w sercu Berlina przechodzi do historii. Luksusowy dom towarowy zamyka się po prawie 30 latach działalności. Kultowa galeria w Niemczech nie przetrwała trudności finansowych - klienci od czasu pandemii coraz rzadziej przychodzili robić zakupy w sklepach stacjonarnych. W jej miejscu ma zostać otwarta biblioteka.

  • Kultowa galeria handlowa Galeries Lafayette w Berlinie zamyka swoją działalność. W jej miejsce zostanie otwarta miejska biblioteka.
  • Legendarny dom handlowy przy popularnej Friedrichstrasse przetrwał 30 lat. Pandemia i spadek liczby klientów przychodzących na zakupy stacjonarne zmusił właściciela do zamknięcia obiektu.
  • Galeria będzie otwarta do końca 2024 roku. Przez lata była symbolem wolnego Berlina.

Galeries Lafayette na Friedrichstrasse zamknie się do końca 2024 roku - to kultowy niemiecki dom towarowy znanej francuskiej sieci.

Reklama

Budowa domu towarowego ruszyła po upadku muru berlińskiego. Obiekt przez lata był ważnym symbolem nowej rzeczywistości. Galeria handlowa była zlokalizowana w pobliżu Checkpoint Charlie, czyli najsłynniejszego przejścia granicznego pomiędzy dawnym Berlinem Wschodnim a Berlinem Zachodnim. 

 

Kultowy dom handlowy w Berlinie po 30 latach przechodzi do historii. W jego miejsce otworzą bibiliotekę

Francuzi zamykają luksusowy dom towarowy w stolicy Niemiec. Przez wiele lat była to główna atrakcja berlińskiej Friedrichstrasse zarówno dla przyjeżdżających turystów, jak i lokalnej społeczności.

W galerii zatrudniano prawie 200 pracowników. - Dom towarowy zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zapewnić 190 pracownikom najlepsze możliwe wsparcie podczas całego procesu - możemy przeczytać w opublikowanym komunikacie Galeries Lafayette. 

Obiekt będzie działać do końca 2024 roku. Główne powody zamknięcia są dwa: 

  1. Klienci coraz rzadziej przychodzili robić zakupy w sklepach stacjonarnych.
  2. Umowa najmu z właścicielem nieruchomości Tishmanem Speyerem nie została przedłużona - z nieoficjalnych wiadomości wiadomo, że współpraca już od dłuższego czasu nie układała się po myśli.

Galeries Lafayette w 1996 roku przeniesiono do budynku zaprojektowanego przez francuskiego architekta Jeana Nouvela. W sklepach dostępnych w galerii można było kupić głównie biżuterię, ubrania luksusowych marek, a także zjeść w restauracjach wysoko ocenianych przez krytyków kulinarnych

Berlińska galeria handlowa była jedną z nielicznych oddziałów francuskiej sieci poza własnym krajem. 

Klienci coraz rzadziej robią zakupy w sklepach stacjonarnych. Galerie handlowe na straconych pozycjach

Klienci na całym świecie coraz rzadziej decydują się na zakupy stacjonarne w sklepach. Na popularności coraz szybciej zyskują zakupy online - o czym również piszemy w Interii.

Z raportu Mobile Institute i Izby Gospodarczej wynika, że Polacy coraz rzadziej chodzą do sklepów z odzieżą i akcesoriami modowymi, elektroniką oraz kosmetykami. 

Konsumenci cenią w zakupach online przede wszystkim darmowe zwroty i dostawy, możliwość skorzystania z porównywarek cen oraz szybkiego znalezienia tańszych zamiennków, a także możliwość zamówienia produktów ze sklepów zagranicznych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: galeria handlowa | dom towarowy | Berlin
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »