Reklama

Minister skarbu niechętny pomysłowi przejęcia Bogdanki przez JSW

Minister skarbu państwa Aleksander Grad ocenia, że Jastrzębska Spółka Węglowa musi skoncentrować się obecnie na przygotowaniach do oferty publicznej i na redukcji kosztów, dlatego nie powinna myśleć o ewentualnym przejęciu Bogdanki.

Minister skarbu zapowiedział w rozmowie z PAP, że rozpoczęły się prace nad wprowadzeniem kolejnej, po Bogdance, spółki z sektora górniczego na warszawską giełdę -Jastrzębskiej Spółki Węglowej. "Aby jak najlepiej wykorzystać szansę, którą daje debiut giełdowy, w kolejnych miesiącach JSW skoncentruje swoje prace nad przygotowaniem oferty. JSW ma wiele własnych spraw do rozstrzygnięcia. Musi opracować realny program ograniczania kosztów, dywersyfikacji źródeł przychodów spółki, przeciwdziałać zmienności koniunktury w swojej branży i ograniczyć tendencje, kiedy w jednym okresie generuje znaczny zysk, a w kolejnym przynosi straty" - powiedział PAP minister Grad "Nie jest to więc czas na zajmowanie się przez JSW Bogdanką, a tym bardziej jej przejmowaniem" - dodał.

Reklama

Prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Jarosław Zagórowski mówił na początku listopada, że kierowana przez niego spółka ma środki, aby kupić akcje Bogdanki.

We wtorek DM Banku Handlowego poinformował, że ogłoszone na początku października wezwanie na 100 proc. akcji Bogdanki przez New World Resources zakończyło się niepowodzeniem.

New World Resources oferował za każdą akcję Bogdanki po 100,75 zł, ale fundusze inwestycyjne, będące akcjonariuszami lubelskiej kopalni, uznały tę cenę za zbyt niską.

Dowiedz się więcej na temat: przejęcia | bogdanka | Jastrzębska Spółka Węglowa SA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »