Nagrody Polskiej Rady Biznesu wręczone!

Po raz siódmy rozdano Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Laureaci odebrali "biznesowe Oskary" podczas uroczystej gali, która dobyła się 21 maja 2018 roku w warszawskim Ufficio Primo.

Nagrodę PRB im. Jana Kulczyka w kategorii SUKCES otrzymał Zenon Ziaja, założyciel i prezes Zakładu Produkcji Leków Ziaja. Nagroda PRB pod patronatem zarządu Polskiej Rady Biznesu w kategorii WIZJA I INNOWACJE trafiła do Przemysława Gacka, założyciela i prezesa Grupy Pracuj. Laureatem Nagrody PRB im. Andrzeja Czerneckiego w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA został Bartosz Pilitowski, założyciel i lider Fundacji Court Watch Polska. Kapituła konkursu Nagrodą Specjalną PRB im. Jana Wejcherta uhonorowała ks. Adama Bonieckiego.

- Polska ma wielu bohaterów. Jestem głęboko przekonany, że zasługuje też na bohaterów - przedsiębiorców. Na wzorce postaw, które posłużą innym za inspirację. Na bohaterów, których siłą jest działanie, zaangażowanie, wiara w sens pracy i w to, że rozwijając swoje firmy budują polską gospodarkę. Te cechy mają wszyscy laureaci i finaliści 7. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. W czasach rozmytych autorytetów niech będą wzorem dla innych! - mówi Wojciech Kostrzewa, przewodniczący Kapituły Nagrody PRB.

Reklama

Oto sylwetki tegorocznych laureatów:

Nagroda PRB im. Jana Kulczyka w kategorii SUKCES - za zrealizowanie spektakularnego projektu biznesowego, który wywarł trwały wpływ na polski rynek:

Zenon Ziaja - założyciel i prezes Zakładu Produkcji Leków Ziaja.

Założona w 1989 roku firma ma w 100 proc. polski kapitał. Jej działalność to produkcja farmaceutyków oraz wysokiej jakości kosmetyków pielęgnacyjnych. Obecnie oferta obejmuje ponad 1000 pozycji preparatów przyjaznych dla skóry i środowiska, nie testowanych na zwierzętach, w których do niezbędnego minimum ograniczono zawartość konserwantów. W 2017 roku firma wprowadziła na rynek 80 mln sztuk produktów. Ziaja dynamicznie rozwija eksport. Obecnie dystrybucja w samej Europie obejmuje ponad 30 krajów m.in. Austrię, Czechy, Danię, Finlandię, Irlandię, Szwecję i Ukrainę.

Nagroda PRB pod patronatem zarządu Polskiej Rady Biznesu w kategorii WIZJA I INNOWACJE - za zastosowanie nowej, odważnej, niestandardowej i niekonwencjonalnej idei biznesowej:

Przemysław Gacek - współzałożyciel, pomysłodawca i prezes Grupy Pracuj.

Grupa Pracuj to wiodący dostawca rozwiązań wspomagających firmy w rekrutacji, utrzymaniu i rozwoju pracowników. Jest właścicielem najbardziej rozpoznawalnych marek rekrutacyjnych: Pracuj.pl w Polsce oraz Rabota.ua na Ukrainie. W obszarze rozwiązań technologicznych oferowanych w modelu SaaS (Software as a Service) oferuje system ATS eRecruiter, który od lat wspiera firmy w prowadzeniu skutecznej rekrutacji oraz innowacyjną platformę emplo.com, usprawniającą komunikację i procesy HR w firmach. Z produktów i usług Grupy aktywnie korzysta 40 tysięcy klientów z 40 krajów.

Nagroda PRB im. Andrzeja Czerneckiego w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA - za działalność społeczną i filantropijną, której celem jest pomoc osobom i środowiskom szczególnie potrzebującym:

Bartosz Pilitowski - założyciel i lider Fundacji Court Watch Polska.

Organizacja wspiera pozytywne zmiany w polskim wymiarze sprawiedliwości, poprzez prowadzenie Obywatelskiego Monitoringu Sądów oraz budowanie Centrów Sprawiedliwości Naprawczej. Fundacja sprawuje kontrolę społeczną nad pracą sądów i wymiaru sprawiedliwości. Co roku ponad pół tysiąca wolontariuszy obserwuje rozprawy w całej Polsce. Fundacja publikuje raporty, szkoli sędziów oraz jest głosem obywateli w sądach i w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Nagroda specjalna PRB im. Jana Wejcherta - za działalności, która wywarła znaczący wpływ na rozwój polskiego życia gospodarczego i społecznego:

ks. Adam Boniecki - kapłan, dziennikarz.

Swoim życiem pełnym profesjonalizmu, zachowując najwyższe standardy etyczne, kształtuje postawy ludzi odczytując wszystkim przeszłość, która objaśnia sens teraźniejszości. Wyznawane przez niego zasady dziennikarskie to: pierwszeństwo dobra odbiorcy przed dobrem mediów, obiektywizm, wierność prawdzie, która wymaga dystansu nawet wobec własnych przekonań oraz szacunek i tolerancja. Od 54 lat związany z "Tygodnikiem Powszechnym" nie stara się na siłę uszczęśliwiać ludzi według swojej miary. Szanuje, nie boi się ludzi, rozmawia z nimi i przekonuje innych, że "cudownie jest być potrzebnym, dramatem jest bycie niepotrzebnym." Wszyscy Laureaci 7. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu w obecności blisko pół tysiąca znamienitych gości uroczystej Gali otrzymali pamiątkowe statuetki zaprojektowane przez Aleksandrę Wejchert. Dodatkowa nagroda finansowa w wysokości 100 tys. złotych trafiła do Bartosza Pilitowskiego.

Nagrody Polskiej Rady Biznesu to najbardziej prestiżowe wyróżnienia przyznawane polskim przedsiębiorcom - zarówno biznesmenom, innowatorom, jak i działaczom społecznym. Spośród blisko 300 zgłoszonych z całej Polski w tym roku nominacji Kapituła Nagrody, w skład której wchodzą autorytety życia gospodarczego, naukowego, kulturalnego, a także członkowie rodzin Patronów Nagrody wyłoniła finalistów, a następnie laureatów. Wszyscy pozytywnie przeszli weryfikację firmy Euler Hermes, która jest Partnerem 7. edycji Nagrody PRB.

Mecenasami tegorocznej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu byli: Kulczyk Investments, Grupa Adamed, ITI Holdings, Fundacja VRP, Edukacyjna Fundacja im. Romana Czerneckiego oraz Gulfstream. Partnerami medialnymi 7. edycji Nagrody PRB byli: Rzeczpospolita, Radio ZET, Grupa Interia oraz telewizje: TVN, TVN24 i TVN24BIS.

Dowiedz się więcej na temat: Polska Rada Biznesu | Nagroda Polskiej Rady Biznesu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »