Reklama

Najwyższy poziom bezrobocia odnotowano w lutym

- Najwyższy poziom w tym roku stopa bezrobocia osiągnęła w lutym na poziomie 13,5 proc., już od marca bezrobocie powinno systematycznie się obniżać - ocenia wiceminister finansów Hanna Majszczyk.

"Zgodnie z danymi GUS stopa bezrobocia na koniec stycznia br. wzrosła do 13,2 proc. (...). Styczeń jest miesiącem sezonowego wzrostu bezrobocia, co więcej jest to okres, w którym przyrost bezrobocia jest zdecydowanie największy w ciągu całego roku. Zgodnie z wzorcem sezonowym, w lutym bezrobocie jeszcze wzrosło (do 13,5 proc.), osiągając najwyższy poziom w ciągu roku, a od marca powinno systematycznie się obniżać" - napisała Majszczyk w odpowiedzi na interpelację poselską.

Reklama

Wiceminister finansów poinformowała również, że wydatki Funduszu Pracy na rok 2012 zaplanowano w kwocie 8.862,9 mln zł, w tym na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu zaplanowano wydatki w wysokości 3.435,1 mln zł.

"W ocenie Ministerstwa Finansów na podstawie danych dotyczących jednego miesiąca, który dodatkowo charakteryzuje się sezonowo wysokim poziomem bezrobocia, nie powinno się podejmować decyzji o zwiększeniu wydatków na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu" - podkreśla Majszczyk.

Inflacja, bezrobocie, PKB - zobacz dane z Polski i ze świata w Biznes INTERIA.PL

"Należy również podkreślić, że to koniunktura gospodarcza w największym stopniu decyduje o sytuacji na rynku pracy, a nie wysokość środków z Funduszu Pracy przeznaczanych na aktywizację bezrobotnych" - dodaje.

GUS podał w poniedziałek, że stopa bezrobocia rejestrowanego w lutym br. wzrosła do 13,5 proc. z 13,2 proc. w styczniu.

Biznes INTERIA.PL jest już na Facebooku. Dołącz do nas i bądź na bieżąco z informacjami gospodarczymi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »