Niewiele godzin zostało na złożenie wniosku o dopłatę!

Jeszcze jedna czwarta rolników nie złożyła wniosków o płatności obszarowe. Dziś upływa termin ubiegania się o dopłaty bezpośrednie w związku z czym biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłużyły godziny pracy.

Siedleckie biuro pracuje do godziny 22-giej już od poniedziałku. "Dziś czynne będzie do ostatniego beneficjenta więc może się zdarzyć, że będziemy pracować do północy" - powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej zastępca kierownika biura Marzena Komar. Dodała, że placówka zwiększyła także obsadę na stanowiskach przyjmujących dokumenty od rolników.

Opóźnienia w składaniu wniosków o dopłaty bezpośrednie spowodowała między innymi przedłużająca się zima.

"Rolnicy nie wiedzieli jaką deklarację będą umieszczać na wnioskach obszarowych dlatego czekali aż obsieją grunty" - wyjaśniła Marzena Komar.

Reklama

Wiceszefowa biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Siedlcach podkreśliła, że w składanych wnioskach jest coraz mniej błędów. Rolnicy, którzy co roku ubiegają się o dopłaty, otrzymują dokumenty już częściowo wypełnione poza tym niektórzy rolnicy korzystają z pomocy doradców rolnych.

Osoby, które nie zdążą dziś ze złożeniem wniosku o dopłaty bezpośrednie będą mogły to zrobić jeszcze do 10 czerwca, ale za każdy dzień zwłoki będzie im potrącony jeden procent płatności..

W całym kraju każdego roku składanych jest około miliona trzystu tysięcy wniosków. W tym roku do podziału jest 3 miliardy 300 tysięcy euro.

Jeszcze dziś można nadać wnioski pocztą, albo przez internet. Można też- jak wyjaśnia Paweł Wojcieszak z ARiMR-u- zgłosić się do powiatowych biur Agencji. Większość z nich będzie dziś czynna do 22.00. W ewidencji producentów zarejestrowanych jest ponad 2 miliony rolników, natomiast wnioski o przyznanie płatności składa rokrocznie około 1,4 miliona rolników.

IAR/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »