Reklama

Nowa usługa wideo na życzenie SkyShowtime trafi do Polski

Comcast i ViacomCBS ogłaszają partnerstwo w zakresie uruchomienia nowej usługi subskrypcji wideo na życzenie (SVOD). Serwis SkyShowtime zaoferuje bibliotekę obejmującą produkcje oryginalne i premium ze Sky, NBCUniversal, Universal Pictures, Peacock, Paramount+, SHOWTIME®, Paramount Pictures oraz Nickelodeon. Start nowego serwisu streamingowego jest zaplanowany na 2022 rok w ponad 20 europejskich krajach, w tym m.in. Hiszpanii, Portugalii, Skandynawii, Niderlandach, Europie Centralnej i Wschodniej.

Comcast Corporation (NASDAQ: CMCSA) i ViacomCBS Inc. (NASDAQ: VIAC, VIACA) ogłosiły dziś współpracę mającą na celu uruchomienie nowej usługi subskrypcji wideo na życzenie (SVOD) w ponad 20 europejskich krajach obejmujących 90 milionów gospodarstw domowych. SkyShowtime połączy dekady doświadczeń w bezpośrednim kontakcie z konsumentami oraz najlepszą rozrywkę, filmy i seriale - oryginalne produkcje z portfolio marek NBCUniversal, Sky i ViacomCBS, w tym również te sygnowane przez SHOWTIME, Nickelodeon, Paramount Pictures, Paramount+ Originals, Sky Studios, Universal Pictures i Peacock. Szeroka oferta serwisu będzie obejmować wszystkie gatunki i uwzględniać różne grupy odbiorców. Pojawią się zarówno filmy obyczajowe, programy dla dzieci i rodzin, najważniejsze filmowe franczyzy, premierowe filmy, jak i programy lokalne, produkcje dokumentalne i oparte na faktach, a także wiele innych.  

Reklama

Nowa usługa SVOD ma wystartować w 2022 roku pod warunkiem uzyskania zgody organów regulacyjnych. Docelowo będzie dostępna dla odbiorców w Albanii, Andorze, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Danii, Finlandii, na Węgrzech, w Kosowie, Czarnogórze, Holandii, Macedonii Północnej, Norwegii, Polsce, Portugalii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii i Szwecji.  

SkyShowtime zapewni widzom ponad 10 tysięcy godzin uwielbianej na całym świecie rozrywki od najlepszych twórców. W serwisie będzie można obejrzeć premiery, nowości filmowe i serialowe wypuszczane każdego miesiąca. Dostępna będzie również biblioteka produkcji wszechczasów oraz klasyków kina, a także programy familijne i dla dzieci.

"Uruchomienie SkyShowtime daje nam wyjątkową możliwość wykorzystania naszej globalnej bazy treści i stworzenia atrakcyjnej oferty streamingowej - szybko i na dużą skalę - dzięki przemyślanej strategicznej inwestycji rozłożonej na etapy" - mówi Raffaele Annecchino, prezes i dyrektor generalny ViacomCBS Networks International. "W połączeniu z ostatnio ogłoszonym partnerstwem Paramount+ i Sky w Wielkiej Brytanii, we Włoszech oraz Niemczech, SkyShowtime jest wielką szansą na przyspieszenie naszej ekspansji na rynku oraz zapewnienie pozycji lidera wśród dostawców SVOD w Europie".

"Nasz nowy serwis streamingowy - SkyShowtime - dla milionów konsumentów z ponad 20 nowych europejskich rynków połączy to, co najlepsze w Stanach Zjednoczonych i Europie z kultowymi markami i światowej klasy rozrywką" - mówi Dana Strong, dyrektor generalna Sky Group. "W ślad za pojawieniem się Peacock na Sky, partnerstwo to zapewni innowacyjne podejście do szybkiej ekspansji na arenie międzynarodowej i monetyzacji treści w całej Europie. Opierając się na zaletach niezwykłych produkcji od NBCUniversal, Sky oraz ViacomCBS, SkyShowtime dostarczy naprawdę fascynujący zbiór treści dla całej rodziny oraz zapewni marce szeroką rozpoznawalność na wspomnianych rynkach Europy".

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Partnerstwo przyjmie formę spółki joint venture, z równymi udziałami i pod wspólną kontrolą ViacomCBS i Comcast. Szczegóły dotyczące oferty, w tym koszt abonamentu, zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Comcast Corporation

Comcast Corporation (Nasdaq: CMCSA) jest globalną firmą medialną i technologiczną, która łączy ludzi z najważniejszymi wydarzeniami. Koncentruje się przede wszystkim na usługach szerokopasmowych, agregacji i streamingu, obsługując ponad 57 milionów klientów w Stanach Zjednoczonych i Europie. Dostarcza usługi szerokopasmowe, bezprzewodowe i wideo za pośrednictwem marek Xfinity, Comcast Business i Sky. Tworzy, dystrybuuje i streaminguje wiodące programy rozrywkowe, sportowe i informacyjne za pośrednictwem Universal Filmed Entertainment Group, Universal Studio Group, Sky Studios, sieci nadawczych NBC i Telemundo, wielu sieci kablowych, Peacock, NBCUniversal News Group, NBC Sports, Sky News i Sky Sports. Jest także organizatorem niezapomnianych atrakcji w Universal Parks and Resorts w Stanach Zjednoczonych i Azji. 

ViacomCBS

ViacomCBS (NASDAQ: VIAC; VIACA) jest wiodącą globalną firmą medialną i rozrywkową, która tworzy najwyższej jakości treści i rozrywkę dla widzów na całym świecie. Napędzana przez kultowe marki konsumenckie, jej portfolio obejmuje m.in. CBS, Showtime Networks, Paramount Pictures, Nickelodeon, MTV, Comedy Central, BET, Paramount+, Pluto TV i Simon & Schuster. Firma ma największy udział wśród widowni telewizyjnej w Stanach Zjednoczonych i może się pochwalić jedną z najważniejszych i najbogatszych bibliotek tytułów telewizyjnych i filmowych w branży. Poza oferowaniem innowacyjnych usług streamingowych i cyfrowych produktów wideo, ViacomCBS zapewnia potężne możliwości w zakresie produkcji, dystrybucji i rozwiązań reklamowych. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »