Nowy prezes PLL LOT. Ministerstwo Infrastruktury wydało komunikat

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że Rada Nadzorcza PLL LOT delegowała Tomasza Ludwickiego do czasowego wykonywania czynności prezesa spółki. 26 listopada ze stanowiska prezesa został odwołany Michał Fijoł, który teraz został ustanowiony przez zarząd prokurentem spółki.

MI: Rada Nadzorcza PLL LOT delegowała Tomasza Ludwickiego do czasowego wykonywania czynności prezesa spółki. Zarząd ustanowił Michała Fijoła prokurentem spółki - podała w poniedziałek po godz. 19:50 PAP. Michał Fijoł został odwołany ze stanowiska prezesa zarządu PLL LOT - poinformował 26 listopada przewoźnik. Michał Fijoł został powołany przez radę nadzorczą PLL LOT na prezesa spółki w połowie czerwca 2023. Wcześniej, przez blisko siedem lat odpowiadał w zarządzie za sprawy handlowe. W komunikacie podano, że odwołanie nastąpiło w związku z wynikami postępowań audytowych.

Reklama

Prezes LOT-u wraca do spółki

Rada nadzorcza PLL LOT w poniedziałek delegowała Tomasza Ludwickiego do czasowego wykonywania czynności prezesa spółki - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury. Równocześnie zarząd spółki ustanowił Michała Fijoła prokurentem LOT-u - dodał resort.

"Rada nadzorcza PLL LOT w dniu 02.12.2024 delegowała Członka Rady Nadzorczej dr. Tomasza Ludwickiego do czasowego wykonywania czynności Prezesa Zarządu PLL LOT na okres nie dłuższy niż 3 miesiące. Równocześnie zarząd postanowił o ustanowieniu Michała Fijoła prokurentem Spółki" - poinformował resort infrastruktury w poniedziałkowym komunikacie.

Ministerstwo dodało, że wcześniej Michał Fijoł złożył rezygnację z funkcji prezesa PLL LOT, co - jak wyjaśniono - "pozwoli na rozwianie wątpliwości prawnych powstałych na skutek ubiegłotygodniowych wydarzeń w spółce".

"Po przyjęciu rezygnacji prezesa, rada nadzorcza podjęła decyzję o wszczęciu postępowań kwalifikacyjnych na stanowiska prezesa zarządu oraz członka zarządu ds. Finansowo-Ekonomicznych" - zapowiedziało Ministerstwo Infrastruktury.

Ten rok może być dla PLL LOT rekordowy

Kilka dni temu PLL LOT poinformowały, że do końca października przewiozły ponad 9 mln pasażerów; w całym 2024 może to być ponad 10,5 mln osób, co oznacza, że pod względem liczby przewiezionych pasażerów ten rok może być rekordowy.

Spółka poinformowała również, że w tym roku uruchomiła dziewięć nowych kierunków, w tym na Teneryfę. Rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski przekazał, że na koniec tego roku przewoźnik będzie dysponował 86 samolotami, z czego 11 będą stanowiły nowe maszyny. LOT obecnie lata do 81 miejsc, a na koniec roku ma ich być 83.

Polskie Linie Lotnicze LOT są 11. najstarszą linią lotniczą na świecie; działają od 1929 r. W ofercie LOT-u są bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Indiach, Japonii i Korei Południowej. Połączenia dalekiego zasięgu obsługiwane są Boeingami 787 Dreamliner. Przewoźnik obsługuje też bezpośrednie rejsy do wielu europejskich stolic, m.in. Londynu i Paryża. Głównym akcjonariuszem PLL LOT jest Skarb Państwa, który ma 69,3 proc. udziałów w spółce. Drugim akcjonariuszem (30,7 proc.) jest Polska Grupa Lotnicza (PGL), należąca w 100 proc. do Skarbu Państwa.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: PLL LOT | spółka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »