Odchodzi prezes Azotów Puławy. Zrezygnował dzień przed walnym zgromadzeniem

Marcin Kowalczyk, prezes Zakładów Azotowych w Puławach, zrezygnował ze stanowiska ze skutkiem od 13 lutego - podała spółka z poniedziałkowym komunikacie. Ustępujący prezes nie podał przyczyn rezygnacji. We wtorek w spółce odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy.

"Zarząd spółki Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A. (...) informuje, że w dniu 12 lutego 2024 roku Spółka otrzymała oświadczenie Pana Marcina Kowalczyka dotyczące jego rezygnacji z funkcji Prezesa Zarządu Spółki i jednocześnie z członkostwa w Zarządzie Spółki ze skutkiem na dzień 13 lutego 2024 roku" - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie bieżącym.

Spółka podała także, że Marcin Kowalczyk nie podał przyczyny rezygnacji.

Zakłady Azotowe "Puławy" są częścią Grupy Azoty. Obok "Puław" w skład grupy wchodzą także Grupa Azoty (jednostka dominująca z siedzibą w Tarnowie), Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police", Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn. Grupa Azoty to lider krajowego rynku nawozowego i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie.

Reklama

Dodajmy, że budowa bloku węglowego w Zakładach Azotowych w Puławach wciąż stoi pod znakiem zapytania. Opóźnienie w projekcie liczone jest już w latach; nowy plan zakłada jego oddanie tej jesieni, choć inwestycja nie wpisuje się w europejski trend ograniczania emisji gazów cieplarnianych. Więcej o tym pisaliśmy w tym artykule. 

PULAWY

- - - akt.: 22.11.2024, 05:01
  • Otwarcie -
  • Max -
  • Min -
  • Kurs odniesienia 45,0000
  • Suma wolumenu -
  • Suma obrotów -
  • Widełki dolne 40,5000
  • Widełki górne 49,5000
Zobacz również: DMGROUP SOPHARMA GRUPAAZOTY

Zmiany w RN Grupy Azoty

To niejedyne zmiany w Grupie Azoty. Z funkcji wiceprzewodniczącego rady nadzorczej (ze skutkiem od 11 lutego) zrezygnował Wojciech Krysztofik.

Także w tym przypadku nie podano przyczyny rezygnacji.

W piątek Skarb Państwa zgłosił pięciu kandydatów do rady nadzorczej Grupy Azoty - ma do nich dojść podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia spółki, zwołanego na 14 lutego 2024 r.

Jak poinformowała w piątkowym komunikacie Grupa Azoty, zgłoszeni przez Ministra Aktywów Państwowych w imieniu Skarbu Państwa kandydaci to: Mirosław Sobczyk, Piotr Marciniak, Artur Rzempała, Artur Kucharski oraz na przewodniczącego rady Hubert Kamola.

Zgodnie ze statutem Grupy Azoty, rada nadzorcza spółki składa się z 5 do 9 członków, powoływanych przez Walne Zgromadzenie. Skarbowi Państwa przysługuje indywidualne uprawnienie do powoływania i odwoływania jednego członka.

Statut stanowi, że nie mniej niż dwóch członków rady nadzorczej to członkowie niezależni, spełniający wszystkie kryteria niezależności w myśl odpowiednich zaleceń Komisji Europejskiej; dodatkowo w radzie zasiadają przedstawiciele załogi.

***

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Azoty Puławy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »